Olympijský oděv Slováků má opět čičmanské ornamenty, čelí výtkám z fádnosti

Bratislava - Slovensko v olympijské kolekci pro sportovce na zimní hry v Koreji opět vsadilo na vyobrazení ornamentů, které použilo již při přípravě oděvů pro předchozí olympiády. Tentokrát ale oblečení čelí výtkám některých medií, prý je fádní.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Vlajka Slovenska
doporučujeme

Čičmanské ornamenty jsou nedílnou součástí kolekce oblečení slovenských sportovců od letní olympiády v roce 2012, která se konala v Londýně.

Čičmany jsou obec, která leží asi 40 kilometrů jižně od Žiliny a která je vyhledávaná turisty kvůli lidové architektuře. Vesnice je známá malovanými dřevěnými domky.

Ornamenty se i tentokrát objevily na svetrech, šálách, čepicích či rukavicích slovenských sportovců. Právě čičmanský vzor jejich oblečení patrně nejvíce odliší od soupeřů.

Zatímco použití čičmanských vzorů na olympijském oblečení opět vyvolalo pozornost, s menším pochopením se v některých médiích setkalo použití zejména šedé barvy v kolekci. I kvůli tomu se při hodnocení oděvu objevil titulek "Padesát odstínů šedi", v narážce na knižní bestseller či film. Kromě toho nechyběly zmínky o nedostatku originality a potlačení slovenské trikolory v kolekci.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

loading...

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama