Sledovali jsme ŽIVĚ: V Jižní Koreji začaly 23. zimní olympijské hry

Pchjongčchang - Začalo slavnostní zahájení 23. zimních olympijských her v korejském Pchjongčchangu. Bude na nich startovat asi 3000 sportovců z rekordních 92 zemí, česká výprava má 93 členů včetně obhájkyň olympijského zlata ze Soči rychlobruslařky Martiny Sáblíkové a snowboardcrossařky Evy Samkové.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Pořadatelé se chystali na mrazivý ceremoniál. Nakonec sice v dějišti zimní olympiády nebyly dvacetistupňové mrazy jako v minulých dnech, ale navzdory oteplení trápil diváky studený vítr. Už před začátkem ceremoniálu rozehřívaly publikum dvě skupiny roztleskávaček z komunistické KLDR, které jsou součástí výpravy této izolované země na severu Korejského poloostrova.

Slavnostního zahájení by se měly zúčastnit asi čtyři desítky českých sportovců. Budou chybět Sáblíková i biatlonistky, které v sobotu čeká boj o medaile. Vlajkonoškou české výpravy je Samková.

Přímý přenos ze zahajovacího ceremoniálu (00:00) | zdroj: YouTube

Defilé národů tradičně zahájí Řekové jako zástupci země, která je kolébkou olympijské tradice. Národy budou přicházet podle korejské abecedy. Jako poslední nastoupí společně pod vlajkou sjednocení výpravy pořadatelské Koreje a KLDR. Premiéru na zimních hrách budou mít závodníci Ekvádoru, Eritrey, Kosova, Malajsie, Nigérie a Singapuru. 

Zimní olympijské hry potrvají do 25. února. V patnácti sportovních odvětvích se rozdělí 102 sad medailí. Žádná ze soutěží se neuskuteční na stadionu ve tvaru pětiúhelníku, který je určen výhradně pro zahajovací a závěrečný ceremoniál. Po olympijských a paralympijských hrách budou tribuny rozebrány.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ledecká zpátky na stupních vítězů! V Cortině d´Ampezzo triumfovala v obřím…

15.12.2018 18:51 Cortina d´Ampezzo - Dvojnásobná olympijská vítězka z letošních Zimních olympijských her v…

Ruský olympijský výbor se odvolal proti "omilostnění" Zubkova

06.12.2018 14:01 Ruský olympijský výbor (OKR) se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat…

Rodina slavných lyžařů se rozroste. Raich a Schildová budou mít třetí dítě

22.11.2018 09:15 Rakouské lyžařské hvězdy Benjamin a Marlies Raichovi se těší na svého třetího potomka. Olympijští…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama