Ruské sportovce, kteří nebyli vpuštěni do Pchjongčchangu, čekají alternativní hry. Odměna pro vítěze bude vysokohorská

Moskva - Podobně jako tomu bylo během předloňských Letních olympijských her, jež se konaly v brazilském Riu de Janeiro, tak i tentokrát nepřijdou ti ruští sportovci, kteří nebyli Mezinárodním olympijským výborem (MOV) vpuštěni na právě probíhající Zimní olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu kvůli dopingovému skandálu, smutnit nemusí a i přesto si zazávodí o vysoké peněžní odměny. Rusko totiž právě pro ně uspořádá alternativní zimní hry, kde případný vítěz bude brát odměnu ve výši 4 miliony rublů (zhruba 1,43 milionů korun), což je částka, jež se rovná těm odměnám, které připadnou jednotlivým vítězům na Hrách v Jižní Koreji.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ruská vlajka
doporučujeme

Jak známo, Rusko je podezřelé ze systémového dopingu, ve kterém svou nemalou roli měl hrát i Kreml - jak alespoň poukazuje vyšetřování vyšetřování vyšetřovací komise vedená kanadským právníkem Richardem McLarenem - a tak ti sportovci, kteří byli právě tohoto systému součástí, nedostali od MOV možnost reprezentovat Rusko v Pchjongčchangu pod pěti kruhy. Ti ruští sportovci, kteří však nebyli podle MOV prokazatelně součástí tohoto systémového dopingu, se přeci jenom mohou ucházet v Jižní Koreji o olympijské medaile. Takových olympioniků je celkem 168, kteří však závodí pod označením "Olympijští sportovci z Ruska" a v případě jejich úspěchu bude hrát místo ruské hymna olympijská.

Samotný prezident Ruské federace Vladimir Putin však rozhodl, že Rusko tedy uspořádá své alternativní hry, kterých se budou moct zúčastnit i paralympionici, kteří jsou taktéž podle MOV podezřeni z dopingu. Běh na lyžích, biatlon, boby, rychlobruslení, shorttrack a pro handicapované i sladge hokej. To všechno bude k vidění na těchto ruských alternativních hrách.

Zúčastní se jich například takové hvězdy, jakými jsou běžci na lyžích Alexander Legkov a Sergej Usťugov, biatlonista Anton Šipulin či třeba rychlobruslař Viktor An.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

loading...

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama