Nervydrásající závod! Evě moc fandím. Politici gratulují Samkové k bronzové medaili

Pchjongčchang/Praha - Eva Samková získala ve snowboardcrossu pro Českou republiku další cenný kov. Po biatlonistech Veronice Vítkové a Michalu Krčmáři, kteří získali bronzovou respektive stříbrnou medaili, přidala čtyřiadvacetiletá Samková další bronzovou medaili. Její úspěch nenechal chladnými ani české politiky, kteří ji na sociálních sítích gratulovali k výbornému výkonu.

Přidejte svůj názor

Eva Samková
doporučujeme

Vlajkonoška české výpravy při zahájení Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu postoupila do finále s přehledem, když v kvalifikační jízdě obsadila první místo. Na začátku finálové jízdy se olympijská vítězka ze Soči pohybovala až na posledním šestém místě. Postupně se propracovávala dopředu, kde těsně před cílem dojela třetí závodnici, kterou na poslední chvíli předjela a uhájila před ní bronzový stupínek. 

Mezi gratulanty, kteří bronzovou medailistku za reprezentaci České republiky pochválili, byl i premiér v demisi a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, jenž tak učinil na svém Twitteru.

Pozadu nezůstal ani člen jeho menšinového kabinetu Robert Plaga, ministr školství, mládeže a tělovýchovy.

I poslanec hnutí SPD a člen sněmovního mandátového a imunitního výboru Radek Rozvoral poděkoval Evě Samkové za bronz. 

Místopředseda TOP 09 Marek Ženíšek na svém twitterovém účtu také medailistce pogratuloval a podotkl, že má radost.  

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija si rovněž všimla dramatického závěru závodu, ve kterém nakonec Eva Samková těsně uhájila bronzovou medaili. 

Pro čtyřiadvacetiletou Evu Samkovou je to druhá medaile z druhých Zimních olympijských her ve snowboardcrossu. Lepší než česká držitelka bronzového kovu byly jen stříbrná, teprve šestnáctiletá Francouzka Julie Pereiraová de Sousaová Mabileauaová a zlatá Italka Michela Moioliová. Česká republika má tak prozatím tři medaile, z toho jednu stříbrnou a dvě bronzové. 

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama