Senzace první třídy! Ester Ledecká získala zlato ve sjezdovém lyžování

Pchjongčchang - Osmý soutěžní den 23. Zimních olympijských her v jihokorejsjkém Pchjongčchangu začal pro českou olympijskou výpravu více než dobře. Rozrostla se totiž její dosavadní sbírka čtyř medailí. Po dvou bronzech a dvou stříbrech získala Česká republika první zlatou medaili a nutno říct, že dost nečekanou. Získala ji totiž Ester Ledecká a to nikoliv ve snowboardingu, jak bychom všichni očekávali, ale ve sjezdovém lyžování, konkrétně v superobřím slalomu. Byl to tak šok nejen pro české fanoušky, ale i pro její soupeřky specializující se právě na tuto disciplínu.

Přidejte svůj názor 28 komentářů

Ester Ledecká zaskočila celý svět! Máme ZLATO ze Super G. Neuvěřitelné!
doporučujeme

O dvadvaccetileté "zimní obojživelnici" kombinující snowboard se sjezdovým lyžováním mluvil celý svět ještě před těmito olympijsjkými hrami, obdivoval, jak tato česká reprezentantka zvládá kombinovat právě tyto dva sporty a podávat v nich velmi slušné výkony. Po Hrách v Pchjongčchangu se ale o ni začne mluvit ještě víc. Právě ve sjezdovém lyžování, ve kterém tato sportovkyně získala právě pro Českou republiku historicky první olympijské zlato. Dosud totiž Česko v této disciplíně získalo pod pěti kruhy dva bronzy, nejprve se o něj ve sjezdu v Sarajevu 1984 postarala Olga Charvátová Křížová, v roce 2010 v kanadském Vancouveru se stejný úspěch podařil Šárce Strachové.

Ester Ledecká myslela na nejcennější kov na Hrách v Jižní Koreji především ve své disciplíně a to v paralelním obřím slalomu na snowboardu. Nikdo nepočítal s tím, že by mohla triumfovat i ve sjezdovém lyžování, což je samo o sobě historický unikát, že někdo na zimních hrách kombinuje dva sporty.

V cíli sobotního superobřího slalomu už přijímala gratulace ke zlaté medaili Rakušanka Anna Veithová, přičemž Ester Ledecká se startovním číslem 26 byla ještě na startu. Nikdo zkrátka nepočítal s tím, že by snad mohla Rakušanku překonat, zvlášť, když superobří slalom ve sjezdovém lyžování jela pouze devět závodů ve Světovém poháru a dosud jejím nejlepším výsledkem v této disciplíně byla 19. pozice. Nakonec se to Ledecké senzačně povedlo, když byla pouze o jednu setinu rychlejší, než právě dosud vedoucí Rakušanka a výkonu české závodnice pak nevěřil nikdo, ani sama Ledecká.

Poté, co ve své premiéře na lyžích na olympijských hrách v obřím slalomu nejprve skončila dcera hudebníka a zpěváka Janka Ledeckého třiadvacátá, nyní se dívá na své soupeřky z nejvyššího stupně.

ZIMNÍ OLYMPIJSKÉ HRY V PCHJONGČCHANGU 2018:

Ženy - superobří slalom:

1. Ledecká (ČR) 1:21,11
2. Veithová (Rak.) -0,01
3. Weiratherová (Licht.) -0,11
4. Gutová (Švýc.) -0,12
5. Schnarfová -0,16
6. Brignoneová (obě It.) a Vonnová (USA) obě -0,38
8. Hütterová (Rak.) -0,43
9. Gisinová (Švýc.) -0,46
10. Rebensburgová (Něm.) -0,51,
...33. Pauláthová (ČR) -3,37

Loading...
Vstupte do diskuze (28)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krasobruslařská hvězda Savchenková porodila dceru. Vrátí se ještě na led?

22.09.2019 11:53 Olympijská vítězka v soutěži sportovních dvojic Aljona Savchenková je už dva týdny matkou.

Bobistka Meyersová je těhotná, na OH 2022 chce závodit jako matka

19.09.2019 08:49 Trojnásobná olympijská medailistka v jízdě na bobech Elana Meyersová Taylorová je těhotná a vynechá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama