S triumfem Ledecké nepočítala ani ČT, jízdu vysílala ze záznamu

Praha - S famózním úspěchcem Ester Ledecké na olympijských hrách v Pchjongčchangu nepočítala ani Česká televize (ČT). Její jízdu v superobřím slalomu vysílala až ze záznamu mezi druhou a třetí třetinou hokejového utkání Česka s Kanadou. Triumf Ledecké prožívala i rychlobruslařka Martina Sablíková.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ester Ledecká
doporučujeme

"V čase 5:41 - 5:43 se dívalo 346.000 při share 67,24 procenta," uvedla mluvčí mluvčí ČT Karolína Blinková k vysílanému záznamu zlaté jízdy Ester Ledecké.

Naopak v přímém přenosu vysílala ČT páteční závod rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, která na trati 5000 metrů získala stříbrnou medaili. Přenos, který začal ve 13:00, tedy pro fanoušky v přívětivějším čase, sledovalo 807.000 lidí. Byl to každý druhý divák u televize.

Objem vysílání z letošní zimní olympiády na ČT je oproti minulosti výrazně omezený na 190 hodin. Důvodem je, že vysílací práva získala soukromá společnost Discovery Communications pro své kanály Eurosport.

Ledecká měla při přebírání zlaté olympijské medaile vlhké oči dojetím a při rozhovoru s novináři vysvětlila, že jí to nakázala Sáblíková. "Řekla mi, že jestli nebudu slzet, že mě zmlátí. A já se jí trošku bojím, ona je silná," smála se Ledecká. "Říkala jsem: 'Doufám, že uvidím pořádný slzy'. Ester si to neuvěřitelně zaslouží. Já to s tou holkou strašně moc prožívám a jsem hrozně ráda, že se jí to povedlo už teďka. A že přibude další," uvedla Sáblíková.

Ledecká fandila Sáblíkové už při závodu na trojce, v kterém rychlobruslařská hvězda dojela čtvrtá, a prožívala i její páteční stříbrnou jízdu na pětce. Informace ale měla překvapivě z Česka od dědečka Jana Klapáče. "Do telefonu mi hlásil mezičasy. Já jsem měla svalovou křeč potom, co Martina dojela. Ona je fantastická," chválila Ledecká Sáblíkovou.

Rychlobruslařka prožívala nečekaný triumf Ledecké v hledišti hokejového zápasu s Kanadou v Kangnungu. Rovněž díky mobilu. "Sledovali jsme, jak tam naskakovaly mezičasy. A najednou se objevilo, že vede o setinu. To bylo neuvěřitelný. Několikrát jsme si tam pouštěli, jak dojela do cíle a nemohla tomu uvěřit. Všichni jsme okamžitě převraceli bundy a užívali si, že Ester má zlato," líčila Sáblíková.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

loading...

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama