BBC pěje ódy na Ledeckou: Nejúžasnější olympijský příběh všech dob? Snowboardistka, která získala zlato na půjčených lyžích

Pchjongčchang/Londýn - „Co uděláte, když si nemůžete vybrat mezi lyžováním a snowboardem? No, pokud jste Ester Ledecká, uděláte obojí. A se svou nerozhodností se můžete pohyboval na olympijské úrovni.“ Tak nějak popisuje BBC českou reprezentantku Ester Ledeckou, která získala v Pchjongčchangu zlatou olympijskou medaili v super-G.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Ester Ledecká

BBC zmiňuje i to, že dvaadvacetiletá Češka nikdy neskončila mistrovství světa v horách na bedně. Přesto v sobotu ráno získala největší cenu. „Dokonce i ona byla ohromena, že získala olympijské zlato,“ píše známý server. „Myslela jsem si, že musí být nějaká chyba, myslela jsem si, že změní časy a že vyhrál někdo jiný,“ tvrdila po závodě vítězka.

„Neměla ani vlastní lyže, na kterých závodila - vybavení měla zapůjčené od Mikaely Shiffrinové,“ zdůrazňuje BBC. Dvaadvacetiletá Američanka se rozhodla po změnách v programu super-G vynechat a soustředit se na obří slalom. Ten vyhrála, a lyže, na kterých by jinak sjela super-G, podle amerických novinářů půjčila právě Ester Ledecké. Česká televize ale uvedla, že lyže vypůjčené nebyly.

„Nikdo nepředvídal cestu, že by se něco takového mohlo stát, komentátor BBC Matt Chilton popsal vítězství Ledecké jako 'jeden z nejúžasnějších olympijských příběhů všech dob',“ píše server.

Dokonce i stříbrná medailistka Veithová, která už po svém sjezdu v cíli dávala „vítězné“ rozhovory, přiznala, že si nebyla vědoma schopností Ledecké. Nevěděla prý, „jak silná" je česká závodnice.

BBC také připomíná, že přestože se Ledecké na krku už leskne zlato, její olympijská cesta ještě není u konce. Ve čtvrtek vymění lyže za svůj oblíbenější snowboard a bude závodit v paralelním slalomu. „Tím se stane prvním závodníkem, který bude soutěžit jak na snowboardu, tak na lyžích na olympijských hrách,“ připomíná BBC.

„Samozřejmě už nyní je neskutečné, co dokázala. Ale kdyby to navíc doplnila medailí i ze snowboardu, posune to její příběh ještě do úplně nových dimenzí," poznamenal komentátor BBC Chilton.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italové o olympiádu nestojí? Budou se ucházet o ZOH 2026 jen s Milánem a…

19.09.2018 02:27 Řím - Italskou kandidaturu na pořádání zimních olympijských her v roce 2026 budou nakonec tvořit…

Ledecká už ví, za jakou zemi by závodila. Čtvrteční jednání skončilo patem

06.09.2018 23:01 Aktualizováno Praha - Už i sama dvojnásobná olympijská vítězka z letošních Her v Pchjongčchangu Ester Ledecká…

Janek Ledecký: Šéf svazu lyžařů by měl rezignovat, Ester může závodit za…

05.09.2018 16:34 Praha - Do dalšího děje vstoupil ostře sledovaný spor mezi dvojnásobnou olympijskou vítězkou z…

Budoucnost v reprezentaci v ohrožení? Dvojnásobná olympijská vítězka…

03.09.2018 17:06 Praha - Bude ještě stále reprezentovat sjezdová lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká Českou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Sportu

reklama
reklama