Pořadatelé her doporučili sportovcům nepodávat si ruce. Kvůli noroviru

Pchjongčchang - Nečekaný problém nyní tíží pořadatele právě probíhajících Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčchangu. Právě na této sportovní akci, podobně jako na loňském atletickém světovém šampionátu v Londýně, hrozí, že olympionikům hrozí nakažení se tzv. norovirusem. Tato nákaza způsobující zvracení, průjmy a křeče v břiše nyní trápí dvě švýcarské reprezentanty v akrobatickém lyžování, jinak ale spíše řádí v řadách samotných pořadatelů. I proto si hokejisté po zápasech nepodávají ruce a pouze si ťukají pěstmi.

Přidejte svůj názor

Zimní olympijské hry 2018, Pchjongčchang - Jižní Korea
doporučujeme

Právě v mrazivých teplotách, které v současnosti v dějišti Her panují, se tato nákaza šíří snadněji, ovšem samotní olympionici mohou být relativně klidní v tom, že virus Zika, který řádil v Riu de Janeiro před posledními Letními olympijskými hrami v roce 2016, měl o daleko horší následky, než jak je právě u norovirisu. Ten trápí nakaženého pouze dva dny, přesto dokáže výrazně oslabit imunitu.

To je také důvod, proč hokejisté po svých zápasech nepodávají ruce, jelikož je vir snadno přenositelný z člověka na člověka. Své by o tom mohl vyprávět otec jednoho z amerických obránců Jamese Wisniewského, jenž byl během minulého týdne v karanténě. "Dostanete to hned, ani nevíte jak. Musíme jen zabránit, aby se to dostalo ke sportovcům," řekl dvaašedsátiletý Wisniewski.

Jak ale upozorňuje web americké televizní stanice NBC, na naléhání ze strany pořadatelů ohledně nepodávání rukou nereaguje ruská hokejová reprezentace, která neustále svým soupeřům nabízí normální podání ruky. To Američané se přiklonili k ťukáním si pěstmi. "Je to lepší. Když si podáváte s někým ruku, nikdy nevíte, na co sahal," uvedl k tomu forvard Jim Slater hvězd a pruhů.

Jeho reprezentační kolegyně, tedy americké hokejistky, to vidí jinak a po posledním duelu s Finkami si ruce nornálně podali. Je to součást hokeje, projev vzájemné úcty," řekla jedna z amerických hráček Jocelyne Lamoureux-Davidsonová. Podobně se k tomu staví  i sám šéf Mezinárodní hokejové federace IIHF Švýcar René Fasel. "Znáte doktory – každý má jiný názor, jsou jako právníci. Ovšem pokud to zabrání tomu, aby týmy v důležitém turnaji oslabila infekce, je lepší to respektovat," řekl a dodal, že právě po jednotlivýchh zápasech ve vyřazovacích částech mužského turnaje by klasické podání ruky rád viděl.

Američané ho ale zřejmě nevyslyší, neradi, podle jejich slov, by podstupovali riziko nakazit se tímto virem, který by mohl v rozhodujících momentech hráče vyřadite ze hry.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

loading...

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama