Smíšenou biatlonovou štafetu doplní česká naděje Davidová

Pchjongčchang - Biatlonoví trenéři v pondělí rozhodli o tom, kdo se představí v úterní smíšené štafetě, především se pak jednalo o tom, kdo doplní Ondřeje Moravce, Michala Krčmáře a Veroniku Vítkovou. Ondřej Rybář a spol. nakonec ukázali na jednadvacetiletou českou biatlonovou naději Markétu Davidovou, která na svých premiérových Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu předvádí velice slušné výkony a bude mít tak tedy na starosti druhý úsek v tomto závodě.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Dodejme, že první úsek pojede její zkušenější reprezentační kolegyně Veronika Vítková, mužskou část závodu pak rozjede Ondřej Moravec a o finiš se postará stříbrný medailista z olympijského sprintu Michal Krčmář. Realizační tým biatlonistů v čele s Ondřejem Rybářem nejprve nechtěli novinářům oznámit sestavu této smíšené štafety dříve než po konci pondělního tréninku. "Ne, to by bylo zbytečný. Zatím, jak to vypadá, na přihlášce budou Verča, Makule, Ondra a Bimbo, což se asi dalo trochu předpokládat po vývoji tady," uvedl pak Rybář.

Smíšená štafeta tak bude chtít navázat na předešlé úspěchy v této disciplíně a hlavně pak na stříbro, které právě ve smíšené štafetě získala Česká republika na předešlých Hrách v Soči v roce 2014. "Dlouho byla mix štafeta naše vlajková loď, a když ta disciplína přišla, Češi byli jedni z hlavních favoritů na pódium nebo širší pódium. Poslední dva roky ale už není úplně naší doménou," říká Rybář před blížícím se dalším biatlonovým olympijským závodem v Jižní Koreji.

Němci, Norové, Francouzi, Italové, Švédové. Ti všichni si budou  brousit zuby na medailový úspěch. Poté, co na Světovém poháru v Östersundu skončili čtvrtí Slováci, tak ani naše východní sousedy nelze podceňovat. To Češi byli na posledních dvou světových šampionátech v této disciplíně pokaždé sedmí, na začátku tohoto roku v rámci jednoho ze závodů Světového poháru dokonce až třináctí. "Je to tím, že se týmy hrozně srovnaly a každé zaváhání se trestá. Štafety jsou najednou blíž k sobě a je čtrnáct štafet, které se můžou rvát o širší pódium. Náš cíl ale byl vždy bojovat o šestku. Bude to těžké, ale nemyslím, že bychom tu měli slabé závodníky," věří Rybář.

"Je úplně jedno, jestli máš tři bohy, potřebujeme čtyři stabilní střelce. Co nejmíň dobíjet a pak můžeme pomýšlet na dobré výsledky. Je to olympiáda, je to víc vyhrocené, lidi jsou víc nervózní, takže myslím, že je možné cokoliv. Závod je otevřený, ale musí se to sejít všem čtyřem," ví jeden ze členů smíšené štafety Moravec. Nejen on, alr i Vítková si pamatuje medailový úspěch smíšené štafety na minulých Hrách. "Jaká bude teď? To se zeptejte po závodě kolem půl desáté," smála se Vítková, bronzová z úvodního sprintu na korejských Hrách a ujistila, že její záda jsou lepší. "Půjdu do závodu s čistou hlavou. Jsem tady spokojená a chci pomoci týmu," říká Vítková.

Díky výtečným výkonům v Pchjongčchangu tak tedy bude soušástí českého kvarteta i Markéta Davidová, v závodě se tak tedy v českých barvách neukáže Eva Puskarčíková. "Nebyl to úplně oříšek. Makuli (Davidové) to tady běhá i střílí, byla tu z našich druhá nejrychlejší a štafetu stavíme tak, aby byla co největší šance," zdůvodnil výběr Rybář, který také připomněl, že Davidová se letos objevovala v ženských štafetách v rámci Světového poháru. "Nemyslím, že by štafetu úplně zkazila. Je to informace, která je pro nás trenéry důležitá, je pak jednodušší takového závodníka nominovat," dodává šéftrenér.

Tím, kdo se má postarat v závěru o co nejlepší výsledek pro českou štafetu, je Michal Krčmář. "Myslím, že ať vezmu smíšenou, nebo chlapskou štafetu, nejsme bez šance na hezké umístění. Věřím, že síly ještě vyškrábnu," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

I ženský vytrvalostní závod patřil Francii. Davidová se kvůli třem chybám…

05.12.2019 19:06 Aktualizováno Po mužském vytrvalostním závodě se ve čtvrtek ve švédském Östersundu v rámci úvodního Světového…

Francouzi v čele s Fourcadem ovládli vytrvalostní závod. Nejlepším Čechem…

04.12.2019 19:10 Aktualizováno Ve středu pokračoval ve švédském Östersundu úvodní díl Světového poháru v biatlonu 2019/2020 a to…

Skvěle! Davidová nezklamala a v úvodním sprintu sezóny skončila na třetím…

01.12.2019 17:43 Aktualizováno Po sprintu mužů se v neděli ve švédském Östersundu konal ještě sprint žen a právě v něm se čeští…

Ve sprintu byl nejlepším Čechem čistě střílející šestnáctý Krčmář. Spolu s…

01.12.2019 14:28 Aktualizováno Ve druhém závodním dni ve švédském Östersundu je v rámci tamního závodu Světového poháru tentokráte…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama