Nevídaný kolaps slovenské biatlonistky! Hlavu vzhůru, burcuje prezident Kiska

Pchjongčchang - Při úterním biatlonovém závodu smíšených štafet se na prvním úseku stala slovenské závodnici Paulíně Fialkové nepříjemná věc. Při střelbě vleže měla neuvěřitelný výpadek a z osmi ran se do terče trefila jen jednou. Štafeta byla po prvním kole stažena ze závodu. Biatlonistce se však dostala slova útěchy, dokonce i od slovenského prezidenta Andreje Kisky.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Noční můra, kterou nechce zažít biatlonový závodník, a zejména při štafetě, kdy je součástí týmu - pokažená první střelecká položka. Slovenská biatlonistka Paulína Fialková rozjížděla smíšenou štafetu žen a mužů, ale hned při první položce vleže svému týmu zavařila. I se třemi dobíjecími náboji nedokázala všechny terče sestřelit, ba co víc, celkem z osmi ran se do terče trefila jen jednou, což znamenalo čtyři trestná kola.

Jenže trápení biatlonistky pokračovalo dále, protože namísto čtyř trestných kol Slovenka odjela pouhá tři a podle pravidel vyfasovala dvouminutovou penalizaci. Stojka byla o fous lepší, přesto i na této položce se Fialková nevyvarovala trestného kola. Další závodnici Anastasii Kuzminové tak štafetu předávala na beznadějném posledním místě se ztrátou skoro šesti minut. Slovenskou závodnici nakonec rozhodčí stáli z trati, kvůli tomu, že byla o kolo zpět.

"Nevím, co se tam stalo. Snažila jsem reagovat. Nevím, jestli jsem měla něco s dioptrem. Nespadlo to, cvakala jsem, zase nic. Větrem to nebylo. Ten pocit bezradnosti, co jsem tam zažila, nepřeju nikomu," sdělila se slzami v očích slovenské televizi Fialková. "Chci se omluvit všem, i celému Slovensku," dodala plačící biatlonistka, která odmítla zúčastnit se čtvrteční štafety žen. Nicméně trenérský tým ji dále věří a do závodu s ní počítá.

Závodnice se zastali nejen kolegové ze štafety, ale i slovenský prezident Andrej Kiska, který poslal Fialkové vzkaz přes svůj instagramový účet. "Hlavu nahoru. Stává se to. Takový je sport. Nejde o život. Víme, že jste skvělá biatlonistka a těšíme se na vaše další úspěchy, které určitě přijdou. Jeden nevydařený závod nic neznamená. I na této olympiádě jste nám dopřála hodně radosti," povzbudil biatlonistku Kiska. Slovenská závodnice bude mít možnost reparátu při ženské štafetě, která je na programu ve čtvrtek.    

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama