Nevídaný kolaps slovenské biatlonistky! Hlavu vzhůru, burcuje prezident Kiska

Pchjongčchang - Při úterním biatlonovém závodu smíšených štafet se na prvním úseku stala slovenské závodnici Paulíně Fialkové nepříjemná věc. Při střelbě vleže měla neuvěřitelný výpadek a z osmi ran se do terče trefila jen jednou. Štafeta byla po prvním kole stažena ze závodu. Biatlonistce se však dostala slova útěchy, dokonce i od slovenského prezidenta Andreje Kisky.

Přidejte svůj názor

Biatlon, ilustrační fotografie

Noční můra, kterou nechce zažít biatlonový závodník, a zejména při štafetě, kdy je součástí týmu - pokažená první střelecká položka. Slovenská biatlonistka Paulína Fialková rozjížděla smíšenou štafetu žen a mužů, ale hned při první položce vleže svému týmu zavařila. I se třemi dobíjecími náboji nedokázala všechny terče sestřelit, ba co víc, celkem z osmi ran se do terče trefila jen jednou, což znamenalo čtyři trestná kola.

Jenže trápení biatlonistky pokračovalo dále, protože namísto čtyř trestných kol Slovenka odjela pouhá tři a podle pravidel vyfasovala dvouminutovou penalizaci. Stojka byla o fous lepší, přesto i na této položce se Fialková nevyvarovala trestného kola. Další závodnici Anastasii Kuzminové tak štafetu předávala na beznadějném posledním místě se ztrátou skoro šesti minut. Slovenskou závodnici nakonec rozhodčí stáli z trati, kvůli tomu, že byla o kolo zpět.

"Nevím, co se tam stalo. Snažila jsem reagovat. Nevím, jestli jsem měla něco s dioptrem. Nespadlo to, cvakala jsem, zase nic. Větrem to nebylo. Ten pocit bezradnosti, co jsem tam zažila, nepřeju nikomu," sdělila se slzami v očích slovenské televizi Fialková. "Chci se omluvit všem, i celému Slovensku," dodala plačící biatlonistka, která odmítla zúčastnit se čtvrteční štafety žen. Nicméně trenérský tým ji dále věří a do závodu s ní počítá.

Závodnice se zastali nejen kolegové ze štafety, ale i slovenský prezident Andrej Kiska, který poslal Fialkové vzkaz přes svůj instagramový účet. "Hlavu nahoru. Stává se to. Takový je sport. Nejde o život. Víme, že jste skvělá biatlonistka a těšíme se na vaše další úspěchy, které určitě přijdou. Jeden nevydařený závod nic neznamená. I na této olympiádě jste nám dopřála hodně radosti," povzbudil biatlonistku Kiska. Slovenská závodnice bude mít možnost reparátu při ženské štafetě, která je na programu ve čtvrtek.    

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruský olympijský výbor se odvolal proti "omilostnění" Zubkova

06.12.2018 14:01 Ruský olympijský výbor (OKR) se odvolal proti rozhodnutí moskevského soudu, který odmítl uznat…

Rodina slavných lyžařů se rozroste. Raich a Schildová budou mít třetí dítě

22.11.2018 09:15 Rakouské lyžařské hvězdy Benjamin a Marlies Raichovi se těší na svého třetího potomka. Olympijští…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama