Kvalifikaci obřího paralelního slalomu odjede Ledecká ve stejný den jako finále. Kvůli počasí

Pchjongčchang - Ne ve čtvrtek, ale až v sobotu brzy ráno českého času odjede olympijská šampionka ze super-G v rámci sjezdového lyžování Ester Ledecká kvalifikaci i hlavní závod obřího paralelního slalomu ve snowboardingu, tedy v disciplíně, kvůli které je především na Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu. Rozhodli totiž o tom pořadatelé Her poté, co se předpovědělo na čtvrtek špatné počasí.

Přidejte svůj názor

Ester Ledecká

Je však zvláštní, že i přes tuto předpověď se ve čtvrtek jedou disciplíny v alpském lyžování, například ženská kombinace, která se měla podle původního plánu jet až v pátek, nakonec se ale taktéž kvůli počasí přesnunula na čtvrtek. Nad původním programem (tedy kvalifikace ve čtvtek a vyřazovací jízdy v sobotu) pozvedli svá obočí i trenéři, kterým se nezdála netypická jednodenní pauza mezi oběma fázemi tohoto závodu. Vyřazovací jízdy jsou totiž nově na programu taktéž posunuty na sobotních 5:30 středoevropského času (původně se tyto finálové jízdy měly jet taktéž v sobotu, ale už ve 4:00 SEČ). Dodejme, že kvalifkace začne v sobotu už v 1:30 SEČ.

Rozčarován nad těmito posuny pak byl tým Ester Ledecké, která právě kvůli tomu, že se měla jet původně kvalifikace ve čtvrtek, vynechala sjezd žen, který se konal ve středu a právě to je mimochodem lyžařská disciplína, ve které je česká reprezentantka nejsilnější. „Napadly mě nějaké věci, které ale nemůžete napsat," kroutil nad tím hlavou lyžařský kouč Ledecké Tomáš Bank. „Je to samozřejmě škoda, ale asi to tak mělo být. I tak by to bylo těsné, navíc se super-G povedlo, tak to tolik nevadí a dá se to přežít. Kdyby se nepovedlo, vadilo by to dost," dodal.

I on byl překvaprený z přeložení kvalifikace obřího paralelního slalomu snowboardistek. Nikdo totiž o tom před tím v zákulissí nemluvil a to ani sami organizátoři. Startovala by tak tedy Ledecká na středečním sjezdu žen, který vyhrála Italka Sofia Gaggiová. Měla by další dva dny. Ale zase by se zvýšila šance, že by se mohlo něco stát. Ve sjezdu člověk nikdy neví. A takhle jsme se předem mohli na super-G zaměřit a netříštili jsme zájmy," řekl k tomu Tomáš Bank. Ten by stejně start Ledecké v tomto závodě nedoporučoval. „Asi jí to vrtalo hlavou, ale já jsem byl poslední, kdo by ji do toho tlačil. Hned jsem to zavrhl," dodal.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

16.03.2019 16:36 Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos…

Sáblíková pokračuje v překonávání rekordů! V rámci závodu SP se tak stalo…

09.03.2019 23:30 Salt Lake City - Po nedávném vícebojařském mistrovství světa, které proběhlo v kanadském Calgary,…

MS v biatlonu: Zlato z mixu slaví Norové. Česká štafeta se vešla do první…

07.03.2019 17:58 Östersund - Čeští biatlonisté se v prvním závodě v rámci letošního světového šampionátu ve švédském…

Světový rekord i na pětikilometrové trati! Sáblíková získala zlato z MS ve…

03.03.2019 22:36 Aktualizováno Calgary - Poté, co v sobotu zajela česká rychlobruslařka Martina Sablíková světový rekord na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama