Budoucnost v reprezentaci v ohrožení? Dvojnásobná olympijská vítězka Ledecká bojuje se svazem

Praha - Bude ještě stále reprezentovat sjezdová lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká Českou republiku či nikoli? Zatím to vypadá, že možnost konce v reprezentacidvojnásobné olympijské vítězce z letošního klání pod pěti kruhy v jihokorejském Pchjongčchangu je čím dál tím větší a to především proto, že se sportovkyně nedohodla na nové reprezentační smlouvě s vedením Svazu lyžařů České republiky. Vše by se mělo vyřešit na úterním mimořádném zasedání výkonného výboru, její manažer mezitím mluví o vyhrožování ze strany svazu a tak je zatím dohoda mezi oběma stranami stále ve hvězdách.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ester Ledecká

Agentura Sport Invest zastupující právě lyžařku a snowboardistku Ester Ledeckou v pondělí médiím prostřednictvím tiskové zprávy oznámila, že sportovkyně momentálně řeší budoucnost co se týče její reprezentace. „Ve čtvrtek jsem odletěla na tradiční tréninkový kemp do Chile, kde se chci zúčastnit i několika závodů. Jenže Svaz lyžařů ČR mi vyhrožuje blokací přihlášky na tamní závody, které bych ráda jela. [..] Jestli nebudu moct závodit? Ne, to se doufám nestane. Šéfové Svazu lyžařů přece nejsou moji nepřátelé a hlavně - jsou tu od toho, aby podporovali lyžování," vyjádřila se ve zmiňované zprávě k situaci samotná Ledecká.

V čem konkrétně se jednání mezi ní a svazem o nové reprezentační smlouvě zadrhlo, není jasné. Spekuluje se ale hlavně o množství reklam na kombinéze i helmě. „Spor není pouze o jednom bodu smlouvy, jde o několik podstatných oblastí spolupráce, která je momentálně z pohledu Ester velmi nevyvážená. Po olympiádě si svaz nárokuje prostřednictvím reprezentační smlouvy takové podmínky, které mají zásadní dopad na naplnění rozpočtu nákladné sezóny a tudíž i na samotnou sportovní přípravu Ester. Snažili jsme se jednat, stále se snažíme, ale svaz se chová vůči Ester ultimativně. Až se mi zdá, že ji chce zastrašit s cílem donutit ji proti její vůli k podpisu smlouvy," řekl David Trávníček, šéf agentury Sport Invest.

Ze strany Svazu lyžařů se k problému nechtěl nikdo nikterak blíže vyjadřovat. „Zítra mimořádně zasedá Výkonný výbor SLČR, jehož hlavním tématem bude právě tato záležitost. Do té doby se k tomu svaz nebude více vyjadřovat," řekl pouze serveru Sport.cz svazový mluvčí Tomáš Haisl. David Trávníček ale dál popisuje, jaký nátlak svaz vyvíjí na olympijskou vítězku jak ze Super-G, tak z paralelního obřího slalomu. „Bylo nám řečeno, že pokud Ester smlouvu nepodepíše do 31. srpna, sebere Svaz lyžařů Ester statut reprezentanta, zastaví veškeré financování její přípravy a vyzve ke stejnému postupu i Český olympijský výbor a Duklu, pod níž Ester spadá. Takové praktiky zcela odmítáme," říká.

Sám Trávníček však věří, že budou spory co nedříve zažehnány a že tak tedy dojde k potřebné dohodě. „Ester je nejúspěšnější českou lyžařkou a snowboardistkou. Svaz dlouhá léta přihlížel, jak je její sportovní sen financován převážně z rodinných a komerčních peněz. Nyní chce podpis smlouvy, která je sice asi výhodná pro něj, ale rozhodně ne pro ni, aniž by za to dostala odpovídající protihodnotu. Mrzí nás, že se svaz snížil k vydírání formou zákazu závodění. Od organizace, která se v každém vyjádření zaštiťuje nutností výchovy mládeže, bychom čekali výrazně férovější přístup. Věříme, že odpovědní lidé svůj názor přehodnotí a zvítězí společný zájem o další rozvoj kariéry Ester a celého českého lyžování a snowboardingu," zakončil Trávníček.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český biatlon se zase konečně může radovat. Ve štafetě v Oberhofu Češky…

13.01.2019 13:36 Oberhof - Byl to štafetový závod plný příběhů a zvratů. Na samém jeho začátku kvůli zlomené pažbě…

Sáblíková na vícebojařském ME získala stříbro!

12.01.2019 16:22 Collalbo - Český sport se o tomto víkendu může radovat z dalšího skvělého úspěchu. Postarala se o…

Turné ovládl Kobajaši. Koudelka v Bischofshofenu skončil šestý!

06.01.2019 20:13 Bischofshofen - Dlouhý den v neděli zažili skokané na lyžích. Protože se v sobotu kvůli silnému…

Stále lepšící se Koudelka skončil v Ga-Pa čtvrtý. Vyhrál opět Rjoju…

01.01.2019 16:35 Garmisch-Partenkirchen - Novoroční závod v německém Garmisch-Partenkirchenu v rámci Turné čtyř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama