Italové o olympiádu nestojí? Budou se ucházet o ZOH 2026 jen s Milánem a Cortinou

Řím - Italskou kandidaturu na pořádání zimních olympijských her v roce 2026 budou nakonec tvořit jen dvě města místo tří. Z původně zamýšleného projektu vypadl Turín, hostitel ZOH v roce 2006.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Ke změně se národní olympijský výbor odhodlal po rozhodnutí vlády nepodpořit původní projekt, o zimní hry tak bude usilovat jen Milán společně s Cortinou d'Ampezzo.

Podle tajemníka kanceláře premiéra Giancarla Giorgettiho členové vlády původní projekt se třemi dějišti nepodpořili, protože představitelé měst projevili malou ochotu spolupracovat.

"U tak důležité věci, jako je olympijská kandidatura, musí být duch pospolitosti a ten u těchto tří měst chybí. To je důvod, proč se vláda domnívá, že takový návrh nemá budoucnost. Je mrtvý," řekl Giorgetti.

Italský olympijský výbor (CONI) o pár hodin později zareagoval stažením Turína, který se měl s Milánem podělit o soutěže v hokeji a rychlobruslení. "Plamen naděje hoří dál," konstatoval šéf CONI Giovanni Malago.

Předběžný zájem o zimní hry v roce 2026 projevily také Calgary, Stockholm a turecké město Erzurum. MOV pořadatele vybere za rok.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama