"Zlatá obojživelnice" Ledecká má další vítězství, kolegy nechala daleko za sebou

Nejlepším Armádním sportovcem roku 2018 se s převahou stala dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká. Šampionka ve snowboardingu i sjezdovém lyžování v anketě Dukly, jejíž výsledky byly dnes vyhlášeny v Praze, získala 708 bodů. Nechala o více než sto bodů za sebou snowboardcrossařku Evu Samkovou, jež byla na ZOH v Pchjongčchangu bronzová. Třetí příčku v hlasování obsadil kanoista Martin Fuksa, dvojnásobný mistr Evropy a majitel dvou medailí z mistrovství světa.

Přidejte svůj názor

Ester Ledecká

Ocenění Ledecká převzala z rukou svého dědy Jana Klapáče, někdejšího olympijského medailisty v ledním hokeji. V průběhu večera také Ledecká společně se Samkovou, bývalou běžkyní na lyžích Kateřinou Neumannovou a ministrem obrany Lubomírem Metnarem pokřtila knihu "Zlatá obojživelnice a bronzová s knírkem" shrnující reprezentaci armádních sportovců na únorové olympiádě v Koreji.

Těsně pod pomyslnými stupni vítězů skončil loňský vítěz ankety Ondřej Synek, vicemistr světa na skifu. Do desítky se dostali ještě kajakář Josef Dostál, čtvrtkař Pavel Maslák, parašutista Jiří Gečnuk, koulař Tomáš Staněk, sjezdařka na divoké vodě Martina Satková a oštěpařka Nikola Ogrodníková.

Satková je nejlepším armádním sportovcem v kategorii do 23 let, mezi juniory zvítězil dráhový cyklista Jakub Šťastný. Trenérem roku je kouč Ledecké Tomáš Bank. Nejlepším armádním kolektivem jsou parašutisté Dukly Prostějov, jejichž člen Gečnuk skončil sedmý mezi jednotlivci.

Jako nová členka Dukly byla při slavnostním večeru představena talentovaná tenistka Markéta Vondroušová. "Jsem moc ráda, že jsem se dostala do společnosti nejlepších českých sportovců. Zároveň je pro mě velikou motivací se k podobným výkonům a výsledkům přiblížit," řekla devatenáctiletá hráčka, která nyní na Julisce doléčuje zranění třísla, kvůli němuž na začátku října předčasně ukončila sezonu.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Český biatlon se zase konečně může radovat. Ve štafetě v Oberhofu Češky…

13.01.2019 13:36 Oberhof - Byl to štafetový závod plný příběhů a zvratů. Na samém jeho začátku kvůli zlomené pažbě…

Sáblíková na vícebojařském ME získala stříbro!

12.01.2019 16:22 Collalbo - Český sport se o tomto víkendu může radovat z dalšího skvělého úspěchu. Postarala se o…

Turné ovládl Kobajaši. Koudelka v Bischofshofenu skončil šestý!

06.01.2019 20:13 Bischofshofen - Dlouhý den v neděli zažili skokané na lyžích. Protože se v sobotu kvůli silnému…

Stále lepšící se Koudelka skončil v Ga-Pa čtvrtý. Vyhrál opět Rjoju…

01.01.2019 16:35 Garmisch-Partenkirchen - Novoroční závod v německém Garmisch-Partenkirchenu v rámci Turné čtyř…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama