Ledecká zpátky na stupních vítězů! V Cortině d´Ampezzo triumfovala v obřím slalomu snowboardistek

Cortina d´Ampezzo - Dvojnásobná olympijská vítězka z letošních Zimních olympijských her v jihokorejském Pchjongčachangu, lyžařska a snowboardistka Ester Ledecká se po zahřátí na lyžích na začátku nového sezóny Světových pohárů 2018/19, přesunula na snowboard a v sobotu v Cortině d´Ampezzu dokázala na prkně triumfovat v obřím slalomu. Ve finále se jí podařilo pokořit Julii Zoggovou ze Švýcarska.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ester Ledecká
doporučujeme

Ještě mminulý týden závodila na lyžích ve Svatém Mořici v superobřím slalomu, příští týden tomu tak bude zase, tentokrát však ve Val Gardeně. Mezitím si takříkajíc odskočila na disciplínu, která je její domovskou, tedy na snowboard. A po umístěních ve třetí desítce v závodech na lyžích si právě na snowboardu spravila chuť. V italském Cortině d´Ampezzu si dojela pro zlato.

Nejen, že zde úspěšně prošla vyřazovacími jízdami, jako nůž máslem prakticky prošla i předešlými kvalifikacemi. Jde o její celkově 16. triumf, přičemž na snowboardu v rámci Světového poháru stále již po čtyřiačtyřicáté. Jaké je to pak stát na stupních vítězů, to si vychutnala po čtyřiadvacáté.

"Byl to hezký závod. Všichni měli stejné podmínky, užila jsem si to. Trať byla úplně jiná než v Carezze a sníh hodně zmrzlý. Jsem spokojená," řekla po závodě v rozhovoru Ledecká, která si tak následně mohla obléknout žlutý dres pro vedoucí závodnici, kterou doposud byla Italka Nadya Ochnerová.Ta Ledckou ve finále na snowboardu porazila ve čtvrtek v Carezze.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…