Snowboardistka Samková vrátila americké soupeřce páteční porážku. V Cervinii druhý závod vyhrála

Cervinia - V pátek odstartoval Světový pohár ve snowboardcrossu a tudíž tak sezóna 2018/19 začala i pro olympijskou vítězku z roku 2014 Evu Samkovou. Zatímco ta i přes problémy s ramenem vstoupila do této sezóny výtečným druhým místem, přičemž nestačila pouze na Američanku Lindsey Jacobellisovou, v sobotu tentokrát česká reprezentantka tuto porážku Američance vrátila se vší parádou. Obě dvě závodnice se tak po prvních dvou závodech dělí o prvenství v průběžném celkovém pořadí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Eva Samková
doporučujeme

Stejně jako tomu bylo v pátek, tak i v sobotu dokázala Eva Samková vyhrát ve všech rozjížďkách a stejně jako v pátek, tak i nyní si rodačka z Vrchlabí hlídala své rameno a proto tak byl start z její strany vždy opatrný. Dlouhou dobu to vypadalo, že i tentokrát Samková skončí na druhé pozici za Jacobellisovou, na rozdíl od pátku ji ale tentokrát Samková dokázala včas předjet a mohla se tak radovat z triumfu z tohoto závodu.

Na třetím místě dojela do cíle domácí Italka Michela Moiliová, olympijská vítězka z Pchjongčchangu, která si tak spravila chuť po pátečním neúspěchu. TEhdy totiž skončila už ve čtvrtfinále.

Kromě Evy Samkové se v sobotu v Carvinii představili i další čeští reprezentanti. Mezi ženami se ještě objevila Vendula Hopjáková, která ale nepostoupila ze čtvrtfinále, mezi muži se pak ukázal i Jakub Žereva, pro nějž pro změnu bylo konečnou osmifinále.

SP ve snowboardcrossu v Cervinii (Itálie):

Muži:

1. Perathoner (It.)
2. Vedder (USA)
3. Nörl (Něm.)

...

40. Žerava (ČR) - vyřazen v osmifinále
53. Kubičík (ČR)
75. Vintr (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů):

1. Nörl 1600
2. Visintin (It.) 1090
3. Perathoner 1018,2

...

61. Kubičík (ČR) 26,5
68. Žerava (ČR) 18,5
74. Koudelka (ČR) 11,6

Ženy:

1. Samková (ČR)
2. Jacobellisová (USA)
3. Moioliová (It.)

...

20. Hopjáková (ČR) - vyřazena ve čtvrtfinále

Průběžné pořadí SP (po 2 z 5 závodů):

1. Samková (ČR) a Jacobellisová obě 1800
3. Bankesová (Brit.) 1000

...

21. Hopjáková (ČR) 230

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama