Turné čtyř můstků nezačalo v Oberstdorfu pro Čechy špatně. Koudelka v kvalifikaci skončil šestý

Oberstdorf - V sobotu v německém Oberstdorfu začal další ročník tradičního prestižního skokanského závodu, tedy Turné čtyř můstků. Nejprve ze všeho se skokani na lyžích vypravili do Obertsdorfu, kde výhodu domácího prostředí naplno využili němečtí závodníci, z nichž z celkového počtu třinácti účastníků postoupili z kvalifikace hned dvanáct. Kvalifikace však k radosti českých fanoušků vyšla i českým reprezentantům. Nejlépe z nich si vedl Roman Koudelka, který se po kvalifikaci umístil na velmi slušném šestém místě. Do hlavního závodu v Oberstdorfu, jenž bude na programu v neděli, se proskákali i další Češi a to devatenáctý Viktor Polášek a dvaačtyřicátý Lukáš Hlava. Kdo však kvalifikačním sítem neprošel, tím byl Čestmír Kožíšek. Překvapivě pak do hlavního závodu neprošli ani Slovinec Domen Prevc s Japoncem Noriaki Kasaiem.

Přidejte svůj názor

Roman Koudelka
doporučujeme

Sobotní kvalifikaci nakonec ovládl Rakušan Stefan Kraft, jenž porazil i druhého Japonce Rjojua Kobajašiho, aktuálního lídra Světového poháru a díky tomu tak na jeho konto přistála premiée ve výši 5000 eur. Třetí pak skončil Piotr Žyla z Polska.

Kvalifikace určila dvojice pro K.O. sytém, kterým se bude v Oberstdorfu závodit v 1. kole hlavního závodu. Po sobotě tak vyšlo najevo, že v neděli se o postup do 2. kola Roman Koudelka utká s Anžim Semeničem, Viktor Polášek pro změnu čeká souboj s jiným Slovincem Borem Pavlošičem, Lukáš Hlava zase svede boj s Polákem Dawidem Kubackim.

Co se týče nejlepšího Čecha v kvalifikaci Romana Koudelka, tak ten zaznamenal skok daleký 137,5 metru a jen o pouhý metr zaostal za prvním Kraftem. "Bylo dobré skákat po dvou Němcích, neboť atmosféra byla skvělá. Diváci vytvořili báječný kotel," připomněl český reprezentant diváckou kulisu tvořenou až 15 000 fanoušky. "Využil jsem i slušné podmínky. Jsem rád za dobrý skok, který byl navíc stylově velmi hodnotně oceněn," pokračoval.

Své si ke Kudelkově výkonu a vlastně vůbec k jeho aktuální formě řekl i asistent reprezentačního trenéra Antonín Hájek. "Roman se cítí výborně. Prodává to, na co má. Dnešní kvalifikační skok měl ještě rezervu v letové fázi."

Polský závodník Kamil Stoch, jenž se na letošním Turné snaží o třetí triumf v řadě skončil v sobotní oberstdorfské kvalifikaci na osmé pozici. Když se ve vzpomínkách přesuneme do loňského ročníku Turné, tam ovládl Stoch všechny čtyři závody a tak by chtěl určitě kralovat i letos.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Oberstdorfu (29.12.2018):

1. Kraft (Rak.) 153,1 b. (138,5 m)
2. R. Kobajaši (Jap.) 152,9 (138,5)
3. Žyla (Pol.) 150,5 (137,5)
4. Stjernen (Nor.) 149,5 (136,5)
5. Huber (Rak.) 149,3 (133,5)
6. Koudelka 149,2 (137,5)

...

19. Polášek 136,9 (133)
42. Hlava 120,5 (124)
57. Kožíšek (všichni ČR) 109,1 (115)

Dvojice pro 1. kolo závodu:

Koudelka - Semenič (Slovin.)
Polášek - Pavlovčič (Slovin.)
Hlava - Kubacki (Pol.)

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úspěch pro Ledeckou! Počtvrté v řadě získala velký křišťálový glóbus

23.03.2019 16:26 Winterberg - Lepší dárek si v den svých čtyřiadvacátých narozenin si dvojnásobná olympijská vítězka…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama