Sáblíková na vícebojařském ME získala stříbro!

Collalbo - Český sport se o tomto víkendu může radovat z dalšího skvělého úspěchu. Postarala se o něj rychlobruslařka Martina Sáblíková, která na vícebojařském mistrovství Evropy v italském Collalbu získala stříbrnou medaili. Po pátečních disciplínách nejprve česká "ledová královna" figurovala na průběžné čtvrté pozici, v sobotu pak ze všeho nejdříve absolvovala patnáctistovku, která ji tak ze čtvrtého posunula na místo třetí. O zisku druhého nejcennějšího kovu pak rozhodla pětikilometrová trať, na které předvedla rodačka z Nového Města na Moravě suverénně nejlepší čas a proto tak nebylo pochyb o tom, komu na krk stříbro poputuje.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Martina Sáblíková
doporučujeme

Česká reprezentantka nestačila akorát na Nizozemku Antoinette de Jongovou, jež dokázala vyhrát tři disciplíny z celkových čtyř. Na bronzový stupínek pak vystoupala domácí Francesca Lollobrigidaová a tak žádný z těchto cenných kovů letos nezbyl na nizozemskou favoritku Ireen Wüstovou, která na předloňském ME ve víceboji triumfovala.

Sáblíková na úvodní pětistovce, jež byla na programu v pátek, zajela jedenáctý nejlepší čas, po následujícím závodu na trati dlouhé 3000 metrů mohli být pro změnu čeští fanoušci spokojenější, jelikož tehdy skončila druhá. Na již zmiňované sobotní patnáctistovce pak svedla přímý souboj s Ireen Wüstovou, kterou nakonec dokázala porazit o 73 setin sekundy a díky tomu tak Nizozemka přišla o průběžné umístění na medailových pozicích. Na třetím místě ji totiž vystřídala právě Sáblíková.

Po této disciplíně na průběžné druhé pozici figurovala Italka Lollobrigidaová, na kterou česká rychlobruslařka, jež má doma hned tři zlaté olympijské medaile, ztrácela devět vteřin. Na závěrečné trati dlouhé 5000 metrů ale Sáblíková zaznamenala lepší čas než domácí závodnice a to konkrétně 7:03,887. Díky němu tak měla rázem na Italku hned osmnáctibodový náskok. Protože vedoucí De Jongová měla takový náskok, že ani tento čas Sáblíkové na ni nestačil, mohla být tato Nizozemka v klidu.

Pro jednatřicetiletou Sáblíkovou to byla již jedenáctá medaile z vícebojařského ME v historii, přičemž má pět zlatých, tři stříbrné a tři bronzové. Mimochodem, v minulosti svěřenkyně kouče Petra Nováka získala hned dvě zlaté právě z italského Collalba.

Co se týče druhé české reprezentantky Nikoly Zdráhalové, tak ta se na závěrečné pětikilometrové trati nepředstavila a nakonec se umístila na dvanácté pozici.

Mistrovství Evropy v rychlobruslařském víceboji a sprintu v Collalbu (12.1.2019):

Víceboj (ženy):

1500:

1. De Jongová (Niz.) 1:57,035
2. Lollobrigidaová (It.) 1:57,996
3. Sáblíková 1:58,073

...

12. Zdráhalová (obě ČR) 2:01,447

5000 m:

1. Sáblíková 7:03,880
2. De Jongová 7:13,734
3. Achtereekteová (Niz.) 7:15,314

Konečné pořadí (po 4 disciplínách):

1. De Jongová 162,918,
2. Sáblíková 164,064,
3. Lollobrigidaová 164,937

...

12. Zdráhalová 124,81

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama