Davidová v Anterselvě opět zářila! V hromadném závodě skončila druhá

Anterselva - Ve čtvrtek nejprve ve sprintu v italské Anterselvě získala teprve dvaadvacetiletá česká biatlonistka Markéta Davidová svou první zlatou medaili ze závodu Světového poháru, sobotní stíhací závod sice nezajela úplně podle představ, jelikož kvůli nepřesné střelbě skončil až čtrnáctá, ale všechno to zahladila v neděli v hromadném závodě. Díky neuvěřitelnému běžeckému výkonua mnohem lepší střelbě, kdy za celý závod chybovala pouze jednou, se nakonec umístila na stříbrné pozici. Nestačila akorát na Němku Lauru Dahlmeierovou, třetí pak další Němka Vanessa Hinzová.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Vůbec poprvé v rámci letošního biatlonového Světového poháru se do ženského závodu s hromadným startem dokázala probojovat nějaká česká závodnice. V neděli se tak tedy ve startovním poli objevila mimo jiné i teprve dvaadvacetiletá Markéta Davidová. Ta i když odstartovala závod z místa, které bychom mohli označit za chvost závodu, se zanedlouho díky jejímu tradičně skvělému běhu objevila uprostřed balíku čítajícího celkem třicet závodnic. Ze začátku vedla tento balík Slovenka Kuzminová, ta ale svou naději na nějaký dobrý výsledek ztratila střelbou vleže, během které zaznamenala dohromady až pět chyb.

První střelecká položka vleže vygenerovala 11 závodnic, které zvládly tuto zastávku bezchybně a mezi nimi mohli k radosti tuzemských fanoušků nalézt i českou reprezentantku Markétu Davidovou. Ta se rázem tak dostala do vedoucí skupinky šesti závodnic, kterou táhly Italky Wiererová s Vitozziovou a ještě ji tvořily Finka Mäkäräinenová, Němka Herrmannová a Francouzka Brasaizová.

Druhá položka vleže už tak slavná nebyla, co se týče přesnosti střelby. Z těch 11 dosud bezchybných závodnic nakonec v tomto ohledu zbyla polovina, i po této položce mohli být naprosto v klidu čeští fanoušci, protože i Davidová vybílila opět všechny terče. A tak tedy nebylo divu, že za Mäkäräinenovou a Brasaizovou najednou figurovala na třetí pozici. Během náslendé střelby vestoje, ale všechny tyto závodnice jednou chybovaly, přičemž Davidová tehdy netrefila až ten poslední terč.

A tak se díky tomu od té doby na čele závodu pohybovala Němka Laura Dahlmeierová, o devět vteřin za ní se ale nacházela skupina hned sedmi závodnic, ve které byla přítomna i mladá česká biatlonistka. Přede všemi tak tedy byla poslední střelecká položka vestoje, nejrychleji ze všech tehdy zvládla bez chyby tuto položku právě vedoucí Dahlmeierová, na trestné kolo pak neemusely ani další Němka Hinzová a ani Davidová, která tak opět mohla pomýšlet na umístění na medailových pozicích.

Přestože sama na záda Davidové nebezpečně dýchala Švédka Öbergová, ta ale na českou lokomotivu postuprem času nestačila a naopak díky neuvěřitelnému množství sil, které v sobě česká reprezentantka stále měla, předjela Davidová druhou Němku Hinzovou. Druhou pozici si pak do konce závodu Davidová uhlídala a nakonec s přehledem mohla slavit další velký úspěch v krátké době za sebou.

„Nádhera. Věděl jsem, že bude silná v běhu, lyže jí jely dobře a držela se naší rady, že musí trochu zrychlit střelbu v kontaktním závodě. Obstála ve všem na jedničku," okomentoval po závodě výkon biatlonového talentu, jenž se tak potřetí ve své kariéře dostala na stupně vítězů v rámci Světového poháru, přičemž pokaždé se stalo v rámci této sezóny Světového poháru, asistent trenéra Jiří Holubec.

Světový pohár biatlonistek - 12,5 km s hromadným startem v Anterselvě:

1. Dahlmeierová (Německo) 35:32,8 (1)
2. Davidová (ČR) +13,1 (1)
3. Hinzová (Německo) +16,4 (1)
4. Öbergová (Švédsko) +17,1 (2)
5. Wiererová (Itálie) +32,2 (3)
6. Mäkäräinenová (Finsko) +33,3 (2)

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tragický konec pátrání: Policie našla tělo španělské lyžařky Ochoaové

04.09.2019 17:04 Španělská policie objevila tělo lyžařky Blanky Fernándezové Ochoaové, jež byla 12 dnů nezvěstná.…

Španělsko pohřešuje lyžařskou legendu, rozjela se velká pátrací akce

02.09.2019 14:35 Jediná španělská sjezdařka s olympijskou medailí Blanca Fernándezová Ochoaová je už více než týden…

Nadcházející sezóna bude tou poslední. Šlesingr se loučí s biatlonem

01.09.2019 11:46 Pro šestatřicetiletého českého biatlonového reprezentanta Michala Šlesingra bude blížící se…

Lyžařka Vonnová oznámila zasnoubení. Kdo je jejím vyvoleným?

24.08.2019 13:03 Olympijští vítězové Lindsey Vonnová a P.K. Subban se zasnoubili. O novinku se americká lyžařská…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama