Eva Samková se stala mistryní světa

Na mistrovství světa ve snowboardcrossu, jež se v těchto dnech koná v americkém Park City, kde nejprve ve čtvrtek suverénním způsobem zvládla kvalifikaci a prakticky stejně si vedla v pátek ve vyřazovacích jízdách i ve finále, kde triumfovala stylem start-cíl, slavila Eva Samková. Krátce po startu se dokázala dostat ve finálové jízdě na vedoucí pozici, ze které jí už nikdo nedokázal k radosti českých fanoušků sesadit a poprvé se tak mohla česká reprezentantka poznat radost z vítězství na světovém šampionátu.

Eva Samková
doporučujeme

Samková se tak tedy po pátku může pyšnit zlatou medailí nejen z olympijských her, univerziády, juniorského mistrovství světa, ve kterém triumfovala v minulosti hned třikrát, celkovým vítězstvím ve Světovém poháru, ale i tím, že vystoupala na nejvyšší stupínek i po úspěšně zvládnutém seniorském světovém šampionátu.

Na rozdíl od závodů pod pěti kruhy se jednotlivých závodů na mistrovství světa vždy zúčastňují čtyři závodníci a to tak slibovalo více osobních soubojů na trati během jízd. Do ničeho takového se ale ve své čtvrtfinálové jízdě nehrnula a úspěšně se tomu vyhýbala. Po startu sice ještě figurovala na druhém místě, zanedlouho se ale uvelebila na první pozici, na které také nakonec čtvrtfinále dokončila.

V následujícím semifinále se bok po boku utkala se svými největšími soupeřkami pětinásobnou mistryni světa Lindsey Jacobellisovou z USA a olympijskou vítězku z Pchjongčchangu Michelu Moioliovou. I tady z počátku byla k vidění na druhém místě, poté, co ale překonala bez větších potíží "velbloudí hrby" předjela dosud vedoucí Jacobellisovou a opět postupovala z prvního místa.

A zatímco se v těchto výše zmiňovaných jízdách Eva Samková postupem času dostávala vždy z druhého místa, ve finále žádné drama nepřipouštěla a i když se Britka Charlotte Bankesová z druhého místa snažila dostat do blízkosti rodačky z Vrchlabí, nepodařilo se jí to a tak dívka, jež tentokrát měla na sobě namalovaný zlatý knírek, dostala zlato i na krk.

Poté, co v minulosti dokázala na světovém šampionátu vyhrát zlato Ester Ledecká jak v v paralelním slalomu, tak i v paralelním obřím slalomu, se tak v případě Evy Samkové jedná o druhou českou zlatou medailistkou z mistrovství světa.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama