Neskutečná Sáblíková! Česká rychlobruslařka má své již 19. zlato z MS

Inzell - Poté, co ve čtvrtek česká rychlobruslařská reprezentantka Martina Sáblíková dokázala v německém Inzellu, kde se v těchto dnech koná mistrovství světa tohoto zimního sportu, získala zlatou medaili na tříkilometrové trati, podařil se jí ten stejný úspěch i v sobotu, kdy tentokráte triumfovala na trati pětikilometrové. V souboji s takovým časem, který by snad normálně znamenal zlato a který v tomto závodě předvedla olympijská vítězka Esmee Visserová, byla přeci jen závodnice z Valašského Meziříčí ještě lepší a mohla se tak tedy radovat ze svého již 19. zlata ze světových šampionátů.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Martina Sáblíková
doporučujeme

Po čtvrtečním triumfu na trati dlouhé 3000 metrů nebylo divu, že to byla právě Martina Sáblíková, kdo byl řazen mezi favoritky i v sobotním závodě na pětikilometrové trati. Jenže po čtvrté rozjížďce, kde byla k vidění olympijsá šampionka Esmee Visserová, už se možná zdálo, že by to tentokrát pro českou reprezentantku nemuselo vyjít. Mladá Nizozemka tak už jen čekala a sledovala, zda její čas 6:46,143 někdo do konce závodu v dalších rozjížďkách nepřekoná.

Blíže nejdříve k tomu měla její ruská soupeřka Voroninová, která ale nakonec protnula pomyslnou cílovou pásku tehdy, kdy na vedoucí Nizozemku ztrácela čtyři sekundy. A tak se tedy muselo čekat, stejně jako tomu bylo ve čtvrtek, až na poslední rozjížďku. A i tentokrát se ledová plocha v Inzellu o hodně zhoršila.

A právě s ním se musela v oné poslední rozjížďce vypořádat svěřenkyně kouče Petra Nováka Martina Sáblíková. Souboj s Visserovou to byl v jejím podání skutečně strhující. Chvíli byla lepší Češka, chvíli zase Nizozemka, bylo to opravdu jak na houpačce a při tom to bylo vždy tak o dvě desetinky.

O všem nakonec rozhodl až samotný závěr rozjížďky české závodnice. Stále se její zvyšující se tempo zapříčinilo to, že do cíle dojela v čase 6:44,85, čímž tak nejen, že překonala traťový rekord, ale dokázala díky tomu vyhrát své další světové zlato.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Inzellu (Německo):

Ženy - 5000 m:

1. Sáblíková (ČR) 6:44,854
2. Visserová (Niz.) 6:46,143
3. Voroninová (Rus.) 6:50,393

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama