Trať v Pchjongčchangu jí svědčí. Ledecká tam po olympiádě vyhrála i Světový pohár

Pchjongčchang - Snowboardistka a lyžařka Ester Ledecká se o tomto víkendu vrátila na místo činu, do jihokorejského Pchjongčchangu, kde před rokem nejen, že šokovala celý svět svým zlatem z lyžařského Super-G, ale kde také získala své další olympijské zlato z této loňské sportovní akce v paralelním obřím slalomu na snowboardu. A právě v závodě paralelního obřího slalomu na snowboardu Ester Ledecká triumfovala v Pchjongčchangu i tentokrát, nyní však v rámci Světového poháru ve snowboardingu.

Ester Ledecká
doporučujeme

Protože se v předešlých dvou týdnech věnovala závodů na lyžích a to na mistrovství světa ve švédském Aare, vrátila se česká sportovkyně na snowvvboard právě až po dvou týdnech.

V pchjongčchangském areálu Phoenix Park nejen, že Ledecká vyhrála kvalifikaci, ale postupně zvládla i osmifinále, kde její soupeřkou byla Švýcarka Julia Zoggová, čtvrtfinále, kde se utkala pro změnu se Slovinkou Glorií Kotnikovou a semifinále, ve kterém porazila Rakušanku Sabine Schöffmannovou.

Ve finále se stejně jako loni na olympijských hrách v paralelním obřím slalomu utkala s Němkou Selinou Jörgovou, jež však do tohoto souboje na rozdíl od toho loňského nastupovala v nové pozici. Právě tato německá reprezentantka se před několika dny stala v americkém Utahu světovou šampionkou v paralelním obřím slalomu, tedy v závodě, kterého se Ester Ledecká tentokrát nezúčastnila. Své nedávné prvenství na MS ale nyní Jörgová nepotvrdila, jelikož Ledecké se ve finále podařilo své soupeřce rychle ujet a s náskokem 73 setin finále v Pchjongčchangu nakonec vyhrála.

Připomeňme, že pro Ester Ledeckou se jednalo o její teprve třetí start v rámci letošního Světového poháru ve snowboardingu. Poprvé se tak stalo v prosinci v italské Carezze, kde sice do finále paralelního obřího slalomu postoupila, ale nakonec v něm neuspěla, lépe si však vedla v Cortině d'Ampezzo, kde tedy triumfovala. Dosud se však jely celkem čtyři závody v rámci tohoto Světového poháru a tak není překvapením, že v celkovém průběžném hodnocení Ledecká figuruje na vedoucí pozici.

Další závod paralelního obřího slalomu v rámci snowboardingového SP se buzde konat v neděli taktéž v Jižní Koreji, za týdeen pak závodnice s prknem vyzkouší trať v čínském středisku Secret Garden, kde se v roce 2022 uskuteční olympijské závody.

Závody SP ve snowboardingu v Pchjongčchangu - paralelní obří slalom (16.2.2019):

Muži:

1. Košir (Slovin.)
2. Mathies
3. Prommegger (oba Rak.)

...

Brůžek (ČR) diskvalifikován v kvalifikaci

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech):

1. Fischnaller (It.) 2130
2. Prommegger 1960
3. Karl (Rak.) 1740

...

53. Brůžek 49

Ženy:

1. Ledecká (ČR)
2. Jörgová (Něm.)
3. Schöffmannová (Rak.)

Průběžné pořadí SP (po 4 závodech):

1. Ledecká 2800
2. Ochnerová (It.) 2350
3. Jörgová 2079

...

51. Žďárská (ČR) 37

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama