Ledecká si v Pchjongčchangu po zlatu dojela i pro bronz

Pchjongčchang - V jihokorejském Pchjongčchangu se po sobotním paralelním obřím slalomu, ve kterém Ester Ledecká triumfovala, se v neděli uskutečnil další závod paralelního obřího slalomu v rámci Světového poháru ve snowboardingu. A i tentokrát česká reprezentantka skončila na stupních vítězů, konkrétně na třetím místě. Z vítězství se v neděli radovala Němka Ramona Hofmeisterová.

Přidejte svůj názor

Ester Ledecká
doporučujeme

Třiadvacetileté Češce se zkrátka na trati ve Phoenix Parku, kde před rokem přidala svou druhou olympijskou medaili k té, kterou nečekaně získala v lyžařském Super-G, daří. Ke zlatu ze sobotního paralelního obřího slalomu v rámci SP ve snowboardingu nyní přidala na stejné trati v dalším takovémto závodě bronz.

Také nedělní kvalifikaci zvládla suverénně se dvouvteřinovým náskokem po součtu dvou jízd a ani v následném osmifinále a čtvrtfinále nedala svým soupeřkám příležitost k tomu, aby ji snad porazily. Na začátku semifinálové jízdy však česká závodnice chybovala a Rakušanka Sabine Schöffmannová tak v tu chvíli před Češkou v přímém souboji vedla a jelikož se Ledecká snažila svou soupeřku dohnat, sáhla k agresivní jízdě, kvůli které málem dvakrát spadla a nakonec ze své trati vyjela.

Na rozdíl od soboty, kdy se tedy Ledecká zúčastnila velkého finále, jež nakonec zvládla, musela se v neděli spokojit s účastí finále malého, kde se utkala s Němkou Cheyenne Lochovou. Důležité bylo pro českou reprezentantku se po vyřazení ze semifinále zkoncentrovat na další jízdu tak, aby své předchozí zaváhání napravila a to se podařilo, protože Cheyenne Lochovou z Německa v boji o bronz porazila o pět desetin. Díky tomu se tak v čele hodnocení disciplíny paralelního obřího slalomu Ledecká udržela ve vedení, co se pak týče celkového pořadí Světového poháru, v něm figuruje na druhé pozici

Dodejme, že pro Ledeckou to byl v pořadíí již 46. start ve Světovém poháru ve snowboardingu a toto bylo pro ni 26. umístění na stupních vítězů. Bronzová v něm ale skončila teprve počtvrté ve své kariéře, v paralelním obřím  slalomu se navíc jedná o teprve její druhý takovýto cenný kov. Poprvé se v této disciplíně na bronzový stupínek Ledecká podívala japonské Asahikawě před čtyřmi lety.

SP ve snowboardingu v Pchjongčchangu - paralelní obří slalom (17.2.2019):

Muži:

1. Prommegger (Rak.)
2. Dufour (Fr.)
3. I Sang-ho (Korea)

...

v kvalifikaci 43. Brůžek (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů):

1. Prommegger 2960
2. Fischnaller (It.) 2290
3. Mastnak (Slovin.) 1936

...

55. Brůžek 49

Ženy:

1. Hofmeisterová (Něm.)
2. Schöffmannová (Rak.)
3. Ledecká (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 7 závodů):

1. Ledecká 3400
2. Ochnerová (It.) 2590
3. Jörgová (Něm.) 2530

...

51. Žďárská (ČR) 37

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama