Ledecká si na olympijské trati v Číně v paralelním obřím slalomu dojela pro stříbro

Secret Garden - Česká sportovkyně Ester Ledecká pokračuje v rámci svého asijského turné ve sběru medailí. Poté, co minulý týden v jihokorejském Pchjongčchangu získala v závodech paralelního obřího slalomu, jež se jedou v rámci Světovéhio poháru ve snowboardingu, zlato i bronz, nyní si v čínském Secret Garden, kde se v roce 2022 uskuteční olympijské závody, dojela pro stříbro. K tomu, aby si dojela Ledecká v sobotu ráno středoevropského času pro své 18. vítězství ve Světovém poháru ve snowboardingu, potřebovala ve finále porazit Ramonou Hofmeisterovou z Německa, což se jí nakonec nepodařilo.

Ester Ledecká
doporučujeme

Přestože na toto vítěztství v Secret Garden nedosáhla, při pohledu jak na průběžném hodnocení obřího slalomu, tak i při pohledu na průběžné pořadí paralelních disciplín jí to mrzet zrovna nemusí. V obou případech se totiž vyskytuje na vedoucích pozicích. Dvojnásobná olympijská vítězka z loňských Her v Pchjongčchangu tak má před třemi posledními závody v rámci Světového poháru ve snowboardingu velice blízko k tomu, aby doplnila svou sbírku tří velkých glóbů o čtvrtý.

Jak už to tak bývá u Ester Ledecké zvykem, i tentokrát u ní nepředstavovala kvalifikace žádný velký problém a s přehledem jí tak opět vyhrála. Druhá v ní pak skončila Němka Selina Jörgová, úřadující světová šampionka. V následujících vyřazovacích fázích mohli fanoušci spatřovat Ledeckou vždy v červených brankách. Nejprve byla její soupeřkou Nizozemka Michelle Dekkerová, ve čtvrtfinále si pak poradila s Ruskou Milenou Bykovovou.

K tomu, aby se dostala do boje o nejcennější medaili, musela dcera hudebníka Janka Ledeckého v semifinále porazit Aleksandru Krolovou z Polska. To se nakonec podařilo, přičemž ve výsledku byla Češka rychlejší o pouhých pět desetin. Ve finále už ale byla nad její síly Němka Hofmeisterová, bronzová olympijská medailistka. V půlce trati ztrácela na německou reprezentantku skoro celou vteřinu, nakonec byla pomalejší o čtyři desetiny.

Po sobotním obřím paralelním slalomu bude v neděli v čínském Secret Garden na programu paralelní slalom. Ten pojede v rámci letošního Světového poháru Ester Ledecká vůbec poprvé.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína) - paralelní obří slalom (23.2.2019):

Muži:

1. Mastnak (Slovin.)
2. Sobolev (Rus.)
3. Baumeister (Něm.)

...

v kvalifikaci 44. V. Brůžek (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):

1. Prommegger (Rak.) 3070
2. Mastnak 2936
3. Fischnaller (It.) 2690

...

58. V. Brůžek 49

Ženy:

1. Hofmeisterová (Něm.)
2. Ledecká (ČR)
3. Jörgová (Něm.)

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):

1. Ledecká 4200
2. Jörgová 3129
3. Ochnerová (It.) 2990

...

55. Žďárská (ČR) 37

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama