Ledecká si na olympijské trati v Číně v paralelním obřím slalomu dojela pro stříbro

Secret Garden - Česká sportovkyně Ester Ledecká pokračuje v rámci svého asijského turné ve sběru medailí. Poté, co minulý týden v jihokorejském Pchjongčchangu získala v závodech paralelního obřího slalomu, jež se jedou v rámci Světovéhio poháru ve snowboardingu, zlato i bronz, nyní si v čínském Secret Garden, kde se v roce 2022 uskuteční olympijské závody, dojela pro stříbro. K tomu, aby si dojela Ledecká v sobotu ráno středoevropského času pro své 18. vítězství ve Světovém poháru ve snowboardingu, potřebovala ve finále porazit Ramonou Hofmeisterovou z Německa, což se jí nakonec nepodařilo.

Přidejte svůj názor

Ester Ledecká
doporučujeme

Přestože na toto vítěztství v Secret Garden nedosáhla, při pohledu jak na průběžném hodnocení obřího slalomu, tak i při pohledu na průběžné pořadí paralelních disciplín jí to mrzet zrovna nemusí. V obou případech se totiž vyskytuje na vedoucích pozicích. Dvojnásobná olympijská vítězka z loňských Her v Pchjongčchangu tak má před třemi posledními závody v rámci Světového poháru ve snowboardingu velice blízko k tomu, aby doplnila svou sbírku tří velkých glóbů o čtvrtý.

Jak už to tak bývá u Ester Ledecké zvykem, i tentokrát u ní nepředstavovala kvalifikace žádný velký problém a s přehledem jí tak opět vyhrála. Druhá v ní pak skončila Němka Selina Jörgová, úřadující světová šampionka. V následujících vyřazovacích fázích mohli fanoušci spatřovat Ledeckou vždy v červených brankách. Nejprve byla její soupeřkou Nizozemka Michelle Dekkerová, ve čtvrtfinále si pak poradila s Ruskou Milenou Bykovovou.

K tomu, aby se dostala do boje o nejcennější medaili, musela dcera hudebníka Janka Ledeckého v semifinále porazit Aleksandru Krolovou z Polska. To se nakonec podařilo, přičemž ve výsledku byla Češka rychlejší o pouhých pět desetin. Ve finále už ale byla nad její síly Němka Hofmeisterová, bronzová olympijská medailistka. V půlce trati ztrácela na německou reprezentantku skoro celou vteřinu, nakonec byla pomalejší o čtyři desetiny.

Po sobotním obřím paralelním slalomu bude v neděli v čínském Secret Garden na programu paralelní slalom. Ten pojede v rámci letošního Světového poháru Ester Ledecká vůbec poprvé.

SP ve snowboardingu v Secret Garden (Čína) - paralelní obří slalom (23.2.2019):

Muži:

1. Mastnak (Slovin.)
2. Sobolev (Rus.)
3. Baumeister (Něm.)

...

v kvalifikaci 44. V. Brůžek (ČR)

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):

1. Prommegger (Rak.) 3070
2. Mastnak 2936
3. Fischnaller (It.) 2690

...

58. V. Brůžek 49

Ženy:

1. Hofmeisterová (Něm.)
2. Ledecká (ČR)
3. Jörgová (Něm.)

Průběžné pořadí SP (po 6 ze 7 závodů):

1. Ledecká 4200
2. Jörgová 3129
3. Ochnerová (It.) 2990

...

55. Žďárská (ČR) 37

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Krasobruslařská hvězda Savchenková porodila dceru. Vrátí se ještě na led?

22.09.2019 11:53 Olympijská vítězka v soutěži sportovních dvojic Aljona Savchenková je už dva týdny matkou.

Bobistka Meyersová je těhotná, na OH 2022 chce závodit jako matka

19.09.2019 08:49 Trojnásobná olympijská medailistka v jízdě na bobech Elana Meyersová Taylorová je těhotná a vynechá…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama