Skvělá Samková získala podruhé křišťálový globus!

Veysonnaz - Dvojnásobná olympijská medailistka a letošní mistryně světa Eva Samková si letos připsala další úspěch ve své snowboardcrossové kariéře. Stejně jako předloni, tak i letos totiž získala křištálový glóbus poté, co dokázala vyhrát seriál Světového poháru ve snowboardcrossu. O tom, že právě křišťálový glóbus získá Samková i tento rok rozhodl nakonec finálový závod konající se ve švýcarském Veysonnaz, kde si potřinácté v této sezóně vychutnala triumf v závodě Světového poháru.

Eva Samková
doporučujeme

Právě až švýcarské Veysonnaz muselo o letošní vítězce Světového poháru ve snowboardcrossu rozhodnout, jelikož v průběžném celkovém pořadí se o první místo Eva Samková dělila s Američankou Lindsey Jacobellisovou, se kterou měla shodný počet bodů, tedy 3400. To, že ale bude mít glóbus právě rodačka z Vrchlabí, bylo jasné už před finálovou jízdou v tomto švýcarském středisku, neboť se do ní Američanka nedokázala probojovat. "Je to ohromné! Nečekala jsem, že se sezona takhle vyvine. Po zisku světového zlata jsem si zbytek sezony užívala a jezdila bez tlaku," řekla po posledním podniku letošního Světového poháru Eva Samková.

Ta v sobotu jela nejprve čtvrtfinále pouze s Italkou Belingheriovou, kterou dokázala porazit, v následném semifinále to pak pro českou reprezentantku nebylo nikterak jednoduché dostat se mezi postupující. Odruhou pozici v něm bojovala s Francouzkou Nelly Loccozovou, jenže ta během jízdy nakonec spadla a tak o finálové účasti Samkové už nebylo sporu.

V semifinále číslo 2 se mimo jiné představila pronásledovatelka Evy sanmkové v celkovém pořadí Světového poháru Jacobellisová z USA. A přestože start patřil mezi ty nejrychlejší, postupem času už její rychlost rozhodně nebyla taková, jak by si představovala a skončila tak až překvapivě čtvrtá, což znamenalo nejen glóbus pro Samkovou, ale i malé finále, jehož se musela zúčastnit na místo od toho velkého. "Je skvělé, že to vyřešila za mě. Je to jedničkovej den, jedničkovej knír," neskrývala radost tradičně knírátá Samková v rozhovoru, který dala České televizi ještě před velkým finále.

To rozhodně nejela úplně bez problémů. Jakkoli si na hrbolech vedla skvěle, v závěru trati se po menší chybě dotkla sněhu, ovšem ani to neznamenalo, že by se přes ní měla dostat dotírající se Francouzka Chloe Trespeuchová. Pro bronz z Veysonnazu si pak dojela Italka Michela Moioliová, loňská vítězka Světového poháru.

Ve švýcarském Veysonnazu se vedle Evy Samkové ukázala i druhá česká reprezentantka Vendula Hopjáková. Ta však ve své čtvrtfinálové jízdě do cíle nedorazila, neboť v poslední zatáčce před samotným cílem vyjela z trati a narazila tak do ochranných sítích. Ze všeho nakonec vyvázla s bolavým ramenem.

Eva Samková tak svým triumfem ve snowboardcrossovém SP navázala na jinou českou sportovkyni a to rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou. Ta před týdnem slavila sůj již dvanáctý celkový triumf na dlouhých tratích. A v letošní zimní sezóně se tak jedná o zatím dvě české sportovkyně, které ve svých sportech ovládly Světový pohár. Přidat se k nim ještě může Ester Ledecká. Ta totiž příští týden bude bojovat o prvenství v paralelních disciplínách na snowboardu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama