Podváděla Vanessa Mae? Na olympiádu se možná dostala neprávem

Londýn - Policisté budou vyšetřovat slavnou houslistku Vanessu Mae. Chtějí zjistit, jestli se nedostala podvodem na zimní olympijské hry v ruském Soči. Světoznámá hudebnice reprezentovala Thajsko v obřím slalomu a i když skončila poslední, byla jednou z největších hvězd olympiády.

ZOH Soči 2014, Olympijské hry

Vanessa Mae prodala více než deset miliónů alb a vydělala desítky miliónů dolarů. Fanoušci ji obdivují a milují. Jeden sen si tedy splnila. Ona ale měla ještě jeden.

„Víte, miluji lyžování a zúčastnit se zimní olympiády, to by byl pro mě splněný sen," přála si Vanessa Mae. Byly jí 4 roky, když se poprvé postavila na lyže. Olympiádě podřídila všechno. Na rok přerušila kariéru, zrušila koncerty a tvrdě trénovala. Dokonce se z Anglie přestěhovala do švýcarských hor.

„Všichni si mysleli, že jsem blázen, ale je to něco, co opravdu chci a myslím to skutečně vážně," dodala. Na olympiádě byla beznadějně poslední, přesto v cíli sklidila velký potlesk.

Vanessa to opravdu dokázala a v 35 letech závodila na olympiádě. Aby se ale do Soči dostala, musela získat dostatečný počet bodů v oficiálních závodech. A právě tady něco nehraje. Ve Slovinsku údajně její výsledky zfalšovali čtyři muži, za což už byli suspendováni. Existují prý i důkazy.

„Ve startovní listině byla osoba, která vůbec nejela. Ve výsledcích naopak byla závodnice, která spadla a závod nedokončila. Termín závodu navíc nesouhlasil se dnem, kdy se skutečně konal," uvedl šéf slovinské lyžařské asociace Jurij Žurej.

Je možné, že Vanessa Mae je v tom nevinně, o nekalostech rozhodčích nemusela vědět. Celou věc má objasnit až policie společně s Mezinárodní lyžařskou federací. Ty teď budou podvod vyšetřovat.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Lipovská byla odvolána z Rady ČT. Volný zničil pult šéfa Sněmovny, byl…

17.09.2021 19:09 Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes odpoledne vykázal z jednacího sálu až do konce…

Pentagon: Při dronovém útoku v Kábulu zemřeli civilisté, ne teroristé

18.09.2021 21:51 Americká armáda dnes přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29.…

Související:

Právě se děje

reklama