Ani v Rakousku se Čechům nikterak nedařilo. Se štěstím do závodu postoupil jen Polášek

V sobotu pokračovalo prestižní Turné čtyř můstků již svou třetí zastávkou a tedy první v Rakousku, v Innsbrucku. Kdo z českých fanoušků čekal, že by snad mohlo přijít ze strany českých skokanů nějaké výraznější zlepšení, byl na omylu. Ani tentokrát Češi nikterak nezářili, do závodu se kvalifikoval pouze jeden ze dvou a to ještě s odřenýma ušima. Z padesátého místa se kvalifikoval do nedělního závodu Viktor Polášek a bude tak v prvním kole skákat proti vítězi kvaliikace Noru Halvoru Egneru Granerudovi.

Lyžování
doporučujeme

Až jako poslední možný postupující do závodu se umístil v kvalifikace bývalý juniorský světový šampion Viktor Polášek a to poté, co v sobotní kvalifikaci zaznamenal skok daleký pouze 110,5 metru. To mu tedy nakonec stačilo k postupu, do hlavního innsbruckého závodu, ve kterém se utká s Norem Halvorem Egnerem Granerudem, vítězem kvalifikace. To Poláškův kolega Čestmír Kožíšek skončil až jako dvaapadesátý a na Poláška tak ztrácel pouze dva body.

Co se týče zmiňovaného Graneruda, tak ten vyhrál kvalifikaci především díky tomu, že předvedl v kvalifikaci nejdelší skok ze všech. Skočil 129 metrů a o 3,3 bodu byl první před domácím Rakušanem Danielem Huberem. Až na třetí pozici pak nelzneme jméno vítěze novoročního závodu v Ga-Pa Dawida Kubackého z Polska, jenž letos obhajuje celkový trium na Turné.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká radost díky Evě Samkové. Česká snowboardcrossařka si dojela pro…

24.01.2021 16:33 Pro svůj celkový již patnáctý triumf ve Světovém pohár ve snowboardcrossu si dojela česká…

I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly…

24.01.2021 15:57 V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v…

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama