Biatlon bez diváků může přinést zmatky. Část asi přijede, říká starosta Nového Města na Moravě

Starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda (ČSSD) dnes uvítal, že Bezpečnostní rada státu rozhodla o nadcházejícím Světovém poháru v biatlonu. Rada se pořádáním poháru zabývala v souvislosti se šířením koronaviru. Rozhodla, že akce se konat bude, ale bez diváků. Šmarda řekl ČTK, že rozhodnutí může způsobit zmatky, lze předpokládat, že část lidí stejně přijede. Nejhorší variantou by podle něj ale bylo rozhodnutí ohledně závodů odkládat. Na závody ve Vysočina Areně se chystaly desetitisíce fanoušků.

Ilustrační foto

"Myslím, že by bylo lepší, kdyby Bezpečnostní rada státu našla odvahu udělat řešení jednoznačné," řekl Šmarda. Tím by podle něj bylo buď zrušení závodů, nebo konání v plném rozsahu. O těchto dvou variantách podle starosty jednal krizový štáb v Novém Městě na Moravě minulý týden. Varianta zvolená dnes bezpečnostní radou v té době zástupce města nenapadla. "Nicméně naší povinností je to rozhodnutí respektovat, přizpůsobit se mu a zvládnout to," řekl Šmarda.

Krizový štáb by se měl podle starosty zase sejít ve středu ráno, aby projednal aktuální situaci. "Podle toho, jak ještě třeba vláda upřesní svoje stanovisko," řekl Šmarda. Doplnil, že se všemi zúčastněnými stranami je vedení města v kontaktu průběžně.

Závodníci a návštěvníci biatlonu měli plnit ubytovací zařízení nejen na Novoměstsku, ale i v širším okolí. Někteří lidé už po zveřejnění rozhodnutí bezpečnostní rady začali rušit rezervace. V Hotelu Rytířsko u Jamného na Jihlavsku mají fanoušci biatlonu zamluvená lůžka od pátku do neděle. "Jenom během dneška přišlo deset storen," řekla ČTK Renata Varhaníková z hotelu před 11:00. Zároveň uvedla, že pokud zůstane hotel jeden víkend prázdný, není to pro něj likvidační.

Někteří hoteliéři na Novoměstsku uvedli, že se jich vyloučení diváků zřejmě nedotkne, protože jejich kapacity mají rezervované závodní týmy s doprovodem. Mezi ně patří Hotel Horník ve Třech Studních. Sportovci budou i v Hotelu Maršovská rychta v Maršovicích. "Ale určitě to je komplikace, nebudou zákazníci ostatní," řekl provozovatel Petr Štěpánek. Podotkl, že letošní zimní sezona byla pro ubytovatele špatná, protože skoro nebyl sníh ani mráz. "Nejhorší zima, co pamatuju," řekl.

Někteří hoteliéři předpokládají, že část hostů, kteří už složili zálohy a podle smluvních podmínek nemohou pobyt stornovat, přijede stejně a na Novoměstsku si případně udělá aspoň dovolenou. Jeden z hoteliérů, který si nepřál zveřejnit jméno, uvedl, pro něj dřív čtyřdenní mezinárodní závody v biatlonu znamenaly výdělek rovnající se měsíční tržbě.

Světový pohár v Novém Městě se bude konat od 5. do 8. března. Během čtyř dnů je na programu šest závodů. Organizátoři očekávali každý den 30.000 návštěvníků. Prodány byly vstupenky za 22 milionů korun, uvedl dříve premiér Andrej Babiš. Organizátoři poháru již dříve prohlásili, že jsou připraveni řídit se pokyny státní správy ohledně opatření kvůli koronaviru.

Závěť prince Philipa zůstane tajná a zapečetěná ještě nejméně 90 let. Proč?

17.09.2021 08:38 Závěť zesnulého prince Philipa, manžela britské panovnice Alžběty II., bude zapečetěná a tajná…

Počasí: Příští víkend mohou teploty jen sotva překročit deset stupňů

19.09.2021 06:30 V první polovině září jsme si ještě užívali relativně teplého letního počasí, plíživě ale přichází…

O kolik porostou platy ve veřejné sféře? Maláčová chce dohodu do konce září

19.09.2021 14:30 Sociální demokracie trvá na růstu mezd ve veřejné sféře pro příští rok o šest procent. Ministryně…

V Česku přibylo 301 případů koronaviru a ubylo hospitalizovaných

19.09.2021 09:55 Laboratoře v Česku v sobotu odhalily 301 případů koronaviru, o 50 víc než před týdnem. Víc…

V Ostravě začaly dvoudenní Dny NATO, dorazilo přes 30 tisíc lidí

18.09.2021 21:52 Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR dnes na letišti v Mošnově na Novojičínsku…

Související:

Právě se děje

reklama