Biatlonová sezóna nezačala pro Česko nejlépe. Ve smíšené štafetě dvojic zaznamenalo nejhorší výsledek

V sobotu ve švédském Östersundu začala nová biatlonová sezóna 2019/2020 a horší začátek především českého biatlonového fanouška nemohl potkat. Česká smíšená štafeta dvojic ve složení Jessica Jislová-Jakub Štvrtecký se nedokázala od začátku popasovat s větrnnými podmínkami a nakonec byla ze závodu stažena předčasně a to ve chvíli, kdy naposledy figurovala na 18. pozici. Navíc Jessica Jislová dokonce musela i na trestné kolo, Štvrtecký pak hned na dvě. Závod nakonec vyhrála švédská smíšená štafeta Hanna Öbergová a Sebastian Samuelsson.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Hned úvodní závod nové biatlonové sezóny přichystal pro závodníky švédský Östersund nejmladší biatlonovou disciplínu a to smíšenou štafetu dvojic. Právě tu nemá příliš v oblibě český tým a v sobotu se to jenom potvrdilo.

Že bude mít česká dvojice Jessica Jislová, Jakub Štvrtecký problém hned na úvodní střelecké položce vleže v rámci prvního úseku, který měla na starost Jessica Jislová a která tak tehdy musela hned třikrát dobíjet. To samé jí potkalo i v následující střelbě vestoje a i proto v tu chvíli český tým ztrácel minut a tři čtvrtě na vedoucí pozici. Stejně tak nemohl pomýšlet ani na dotáhnutí první desítky. Štvrtecký byl na tom v následujícím úseku lépe než jeho kolegyně, neboť během svého úseku dobíjel jen třikrát. Ale lepší než osmnácté místo z toho stejně nakonec nebylo.

Svůj druhý úsek Jislová zvládla psychicky už hůře, neboť po své druhé stojce se už trestnému kolu nevyhnula. Hrozilo tak, že Češi budou o kolo pozadu než všichni ostatní. České trápení bylo nakonec ukončeno v posledním úseku a tedy v době, kdy byl na trati podruhé Jakub Štvrtecký. Ten byl ještě k vidění na ležce, když vedle vestoje, v úplně poslední střelbě závodu, o nejcennější medaili bojovali Němci se Švédy. Zatímco však Němec Eric Lesser tehdy musel na trestné kolo, domácí Švédové jásali. Jejich reprezentant Samuelsson mířil vstříc vítězství.

Druhé skončilo tedy Německo (Pressové,Lesser), třetí Norsko (Röiselandová, Christensen). S bramborovou pozicí se musela spokojit Ukrajina, jejichž duo sice v polovině závodu vedli, ale vše ztroskotalo na závěrečné střelbě Merkušinové, která tak tehdy po stojce musela na tři trestná kola.

Konečné pořadí závodu smíšených štafet dvojic - SP v biatlonu v Östersundu (30.11.2019):

1. Öbergová, Samuelsson (Švédsko) +36:42,1 (2+11)
2. Preussová, Lesser (Německo) +18,1 (1+9)
3. Röiselandová, Christensen (Nor.) +40,4 (1+16)

-----

18. Jislová, Štvrtecký (Česko) předstiženi o kolo a staženi ze závodu (3+17)

Loading...
Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ženskou štafetu ovládly Norky. Češky skočily na osmém místě

08.12.2019 18:10 Aktualizováno V neděli se konal poslední závod v rámci první zastávky biatlonového Světového poháru 2019/2020, o…

Ledecká zářila i ve druhém sjezdu. O dvě setiny vteřiny jí pódium uniklo

07.12.2019 23:02 Po pátečním sjezdu v kanadském Lake Louise, který Ester Ledecká se startovním číslem 26 vyhrála, se…

Skvělý start do sezóny! Ledecká ve sjezdu v Lake Louis dala vzpomenout na…

06.12.2019 23:20 Aktualizováno V pátek večer středoevropského času se v kanadském Lake Louis konal první závod Světového poháru ve…

I ženský vytrvalostní závod patřil Francii. Davidová se kvůli třem chybám…

05.12.2019 19:06 Aktualizováno Po mužském vytrvalostním závodě se ve čtvrtek ve švédském Östersundu v rámci úvodního Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama