Biatlonový svátek opět v Česku. V Novém Městě na Moravě se bude konat MS 2024

Skvělá vizitka nejen pro český biatlon, ale především pro Českou republiku samotnou, zvláště pak pro Nové Město na Moravě. Za čtyři roky, tedy v roce 2024, se právě tam opět vrátí mistrovství světa v biatlonu. O tom, že se právě v roce 2024 bude konat u nás světový šampionát, rozhodla v sobotu Mezinárodní biatlonová unie (IBU), na svém virtuálním kongresu. Následně tuto zprávu potvrdila na sociálních sítích.

Biatlon v Novém Městě na Moravě
doporučujeme

"Gratulujeme, Nové Město na Moravě, pořadatel mistrovství světa 2024," uvedla Mezinárodní biatlonová unie na svém twitterovém účtu.

Pro pořádání biatlonového mistrovství světa v roce 2024 neměla Česká republika, potažmo Nové Město na Moravě, žádného konkurenta, ovšem ani tato skutečnost podle předsedy českého biatlonu Jiřího Hamzy nešlo rozhodně o formální posvěcení věci. Kandidující město totiž muselo získat více než 50 procent hlasů, aby se tak mohl tento sportovní svátek do Česka vrátit zase po 11 letech.

Tento kongres IBU se měl podle původních plánů uskutečnit už letos v září, ale okolnosti spojené s koronavirovou pandemií ho nakonec odložily až na polovinu listopadu. Navíc se musel konat on-line.

Na závěr připomeňme, že naposledy se biatlonové MS v Česku konalo v roce 2013 a tehdy se české reprezentaci podařilo získat jednu medaili a to bronzovou ze smíšené štafety, v níž závidlo kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec. Právě tehdy se biatlon dostával do popředí zájmu českých sportovních fanoušků.

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama