Další historický zápis díky Ledecké. Češka jako první ovládla v sezóně SP závod jak na lyžích, tak na snowboardu

Po závodě v rakouském Bad Gasteinu si česká nejen snowboardistka Ester Ledecká spravila chuť a poté, co tedy v Rakousku musela přijmout porážku od Ramony Hofmeisterové, tentokrát tuto německou sokyni ve slovinském Rogle dokázala porazit a v paralelním obřím slalomu se tak mohla radovat z triumfu. A nejen tak z ledajakého. Stalo se tak totiž poprvé v historii, že nějaká závodnice během jednoho ročníku Světového poháru vyhrála závod jak na snowboardu, tak i na lyžích.

Ester Ledecká

Cestu za dalším historickým zápisem Ester Ledecké usnadnila sama soupeřka z Německa Hofmeisterová. Ta totiž během finálové jízdy chybovala a nakonec upadla. České závodnici tak v tu chvíli stačilo pouze dojet bezchybně do cíle, což se taky nakonec stalo a radost tak mohla propuknout naplno.

Ve slovinském Rogle se dlouhodobě právě Ester Ledecké daří. Paralelní obrří slalom na snowboardu tady totiž vyhrála popráté v kariéře a navázala tak na zdejší triumfy z let 2014, 2016, 2017 a 2018.

A protože během letošní sezóny Světového poháru se Ledecké podařilo vyhrát ještě před Vánoci lyžařský sjezd, přičemž se tak stalo v kanadském Lake Louise. Po známém vítězství na olympiádě v Pchjongčchangu 2018 jak na lyžích, tak nasnoeboardu, je to tedy další senzace v podání této fenomenální české reprezentantky.

SP v alpském snowboardingu v Rogle (Slovinsko) - paralelní obří slalom (18.1.2020):

Ženy:

1. Ledecká (ČR)
2. Hofmeisterová (Něm.)
3. Sobolevová (Rus.)

...

v kvalifikaci:

42. Maděrová (ČR).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 13 závodů):

1. Hofmeisterová 5160
2. Zoggová (Švýc.) 3000
3. Jennyová (Švýc.) 2920

...

7. Ledecká 1800
47. Maděrová 39,9

Související:

Právě se děje