Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému sněhu

Poté, co v předešlých dnech dali biatlonu sbohem Michal Šlesingr, Martin Fourcade a Kaisa Mäkäräinenová, se nyní s biatlonem loučí další a po zmiňovaném Fourcadovi se jedná o dalšího člena francouzského biatlonového týmu. Konkrétně se jedná o biatlnistku Celiu Aymonierovou, která se rozhodla především kvůli špatným klimatickým podmínkách,, které v současném světě panují. „Zimy je čím dál méně a sněhu nedostatek. Takže si pokládám otázku, jaké potěšení mi přináší lyžování na uměle zasněžených tratích,“ napsala ke svému konci na svých sociálních sítích.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zatímco tedy výše zmíňovaní kolegové osmadvacetileté Francouzky, kteří skončili s biatlonem hlavně kvůli věku, Aymonierová měla pro konec své kariéry úplně jiný důvod. Už delší dobu ji totiž trápil fakt, že zkrátka zima už není jako dřív a závodění na uměělém sněhu už ji zkrátka příliš nebavilo.

„Sport je mou vášní. Měla jsem možnost lyžovat na krásných místech v mnoha koutech světa. Teď ale musím čelit faktům, že krajina a množství sněhu se od mých začátků hodně změnily. Co mě znepokojuje je, že situace je všude stejná, zimy je méně a sníh je čím dál tím vzácnější. Jsem daleko od svého ideálu přírody,“ psala dále ve svém úterním prohlášení a pokračovala v něm: „Musím si tedy položit otázku, jaké potěšení mi přináší lyžování na uměle zasněžených tratích při teplotách nad nulou,“ přiznala s tím, že ji sport hodně naučil, ale teď je čas tuto loď opustit. „Poznala jsem, kým jsem, jakým směrem chci jít a co chci dělat. Všechny překážky a pády mě posílily. Teď chci ale objevovat další obzory. Chci poděkovat všem, kteří mě v tomto dobrodružství podporovali. Bylo mi potěšením s vámi sdílet všechny tyto okamžiky.“

Připomeňme, že Aymonierová nezávodila od samého počátku své sportovní kariéry v biatlonu, ale v běhu na lyžích. Právě z této disciplíny má stříbrnou medaili ze světového šampionátu do 23 let. Až po Zimních olympijských hrách 2014 v Soči se rozhodla přestoupit k biatlonu, ve kterém má jako nejlepší individuální výsledek čtvrté místo na kontě a to z loňského sprintu v Oslu. I z biatlonu má ovšem cenný kov a to bronz ze světového šampionátu z roku 2017, kdy na třetím stupínku skončila ženská francouzská štafeta.

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Biatlonový svátek opět v Česku. V Novém Městě na Moravě se bude konat MS…

14.11.2020 18:21 Skvělá vizitka nejen pro český biatlon, ale především pro Českou republiku samotnou, zvláště pak…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama