Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému sněhu

Poté, co v předešlých dnech dali biatlonu sbohem Michal Šlesingr, Martin Fourcade a Kaisa Mäkäräinenová, se nyní s biatlonem loučí další a po zmiňovaném Fourcadovi se jedná o dalšího člena francouzského biatlonového týmu. Konkrétně se jedná o biatlnistku Celiu Aymonierovou, která se rozhodla především kvůli špatným klimatickým podmínkách,, které v současném světě panují. „Zimy je čím dál méně a sněhu nedostatek. Takže si pokládám otázku, jaké potěšení mi přináší lyžování na uměle zasněžených tratích,“ napsala ke svému konci na svých sociálních sítích.

Biatlon, ilustrační fotografie

Zatímco tedy výše zmíňovaní kolegové osmadvacetileté Francouzky, kteří skončili s biatlonem hlavně kvůli věku, Aymonierová měla pro konec své kariéry úplně jiný důvod. Už delší dobu ji totiž trápil fakt, že zkrátka zima už není jako dřív a závodění na uměělém sněhu už ji zkrátka příliš nebavilo.

„Sport je mou vášní. Měla jsem možnost lyžovat na krásných místech v mnoha koutech světa. Teď ale musím čelit faktům, že krajina a množství sněhu se od mých začátků hodně změnily. Co mě znepokojuje je, že situace je všude stejná, zimy je méně a sníh je čím dál tím vzácnější. Jsem daleko od svého ideálu přírody,“ psala dále ve svém úterním prohlášení a pokračovala v něm: „Musím si tedy položit otázku, jaké potěšení mi přináší lyžování na uměle zasněžených tratích při teplotách nad nulou,“ přiznala s tím, že ji sport hodně naučil, ale teď je čas tuto loď opustit. „Poznala jsem, kým jsem, jakým směrem chci jít a co chci dělat. Všechny překážky a pády mě posílily. Teď chci ale objevovat další obzory. Chci poděkovat všem, kteří mě v tomto dobrodružství podporovali. Bylo mi potěšením s vámi sdílet všechny tyto okamžiky.“

Připomeňme, že Aymonierová nezávodila od samého počátku své sportovní kariéry v biatlonu, ale v běhu na lyžích. Právě z této disciplíny má stříbrnou medaili ze světového šampionátu do 23 let. Až po Zimních olympijských hrách 2014 v Soči se rozhodla přestoupit k biatlonu, ve kterém má jako nejlepší individuální výsledek čtvrté místo na kontě a to z loňského sprintu v Oslu. I z biatlonu má ovšem cenný kov a to bronz ze světového šampionátu z roku 2017, kdy na třetím stupínku skončila ženská francouzská štafeta.

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz

Přibylo přes 400 nově nakažených. Roste i reprodukční číslo

26.09.2021 09:36 Laboratoře v Česku v sobotu potvrdily 409 případů koronaviru, zhruba o stovku více než před týdnem.…

Co se děje ve Facebooku? Uniklé dokumenty odhalily znepokojivé praktiky

25.09.2021 08:32 Společnost Facebook tento týden čelí řadě obvinění ohledně svého vnitřního fungování. Jejich…

Letní počasí se pomalu loučí. Příští týden teploty spadnou

26.09.2021 06:30 Ačkoliv si příští týden ještě užijeme teplot nad 20 stupňů, ke konci týdne se ochladí. Naměříme tak…

ROZHOVOR: Zneužíváním evropských dotací na Slovensku se zabývá Evropský…

25.09.2021 14:29 Na Slovensku docházelo k případům zneužívání zemědělských dotací, ve kterých jsou namočení vysocí…

Změna Tálibánu v praxi? Mrtvá těla věší a vystavuje na náměstích

25.09.2021 18:52 Tálibán pověsil na hlavním náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb, oznámila…

Skoky na lyžích přicházejí o svého rekordmana. Schlierenzauer ukončil…

21.09.2021 12:01 Fanoušci skoků na lyžích už od příští sezóny Světového poháru v tomto zimním sportu, tedy od sezóny…

Související:

Právě se děje

reklama