Další vítězství pro Norsko. Ženský masák skvěle zvládla náhradnice Charvátová

Stejně jako většina závodů ve francouzském Annecy, tak i ten poslední ovládla norská biatlonová reprezentace, tentokráte tedy díky Tiril Eckhoffové. Ta po stíhačce ovládla i ženský hromadný závod o tomto víkendu a potvrdila tak norskou dominanci. Ze tří Češek, které se nedělního závodu zúčastnili, se překvapivě nejvíce dařilo Lucii Charvátové, která ani původně podle sobotního propadáku ve stíhačce neměla nastoupit. Nakonec se do závodu dostala jako náhradnice a skončila tak na jedenácté příčce. Eva Kristejn Puskarčíková skončila patnáctá a Markéta Davidová kvůli šesti minelám až dvacátádruhá. Na stupně vítězů se kromě Eckhoffové ještě dostaly Italka Wiererová a Švédka Perssonová, jež si tak dojela pro svůj životní výsledek.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Byl to pro Lucii Charvátovou den nečekaných věcí. Až ráno se totiž dozvěděla, že jako náhradnice bude moct naskočit do nedělního hromadného závodu a a ani v těch nejlepších snech ona sama nečekala, že by snad mohla po sobotě zajet nějaký slušný výsledek. „Teprve ráno jsem se dozvěděla, že poběžím masák, když Öbergová zrušila start. Venku bylo počasí, že by psa nevyhnal a spíš jsem už myslela, jak si dám nohy na gauč a budu se dívat na pohádky. Po stíhačce jsem se cítila dost unavená, ale možná bylo dobře, že jsem se k neděli ani neupínala, takže ten výsledek v cíli mám jako krásný vánoční dárek," prozradila sama Charvátová po závodě České televizi.

Ve druhé desítce kromě Charvátové skončila i Puskarčíková, jež nakonec dojela na patnáctém místě. Vůbec se tentokrát nedařilo Markétě Davidové a to hlavně střelecky. Po šesti střelách mimo terč pro ni zbyla dvacátádruhá pozice.

Hned na první střelecké položce Davidová chybovala a po jednom trestném kole se tak ocitla na průběžném dvacátém místě. Puskarčíková ani Charvátová tehdy naopak chybu neudělaly a proto tak prvně jmenovaná opouštěla po první střelbě stadion jako dvanáctá, Charvátová jako desátá.

Po druhé střelbě musely všechny české reprezentantky na jedno trestné kolo, ovšem nikterak výrazně si závodnice ve výsledkové listině nepohoršily. I tak ale narůstala ztráta na čelo startovního pole. Eckhoffová si opět jela svůj vlastní závod a demonstrovala to svým pro tento víkend typickým až ďábelským tempem. Chtěla zkrátka navázat na svá předchozí tři vítěství v předešlých třech závodech Světového poháru.

Trochu větší potíže jí mohla udělat pronásledovatelka z Finska Mäkäräinenová, protii ní však postupem závodu hrálo stále špatnější počasí a díky sílícímu dešti tak tedy mohl narůstat náskok Eckhoffové i před dotírající Finkou. Před třetí střelbou se celkem slušně běžecky dařilo Davidové, ovšem na koberci dvakrát chybovala, stejně tak jako její kolegyně Charvátová. Společně s Puskarčíkovou se tak před předposledním kolem nacházely okolo 15. pozice.

Protože Eckhoffová před poslední střeleckou zastávkou daleko za sebou nikoho neměla, klidně mohla třikrát chybovat. Střílela ale čistě a jela vstříc jasnému triumfu a tolik touženému zlatému hattricku. Charvátové se na poslední střelecké položce dařilo, vynulovala všechny terče a díky tomu tak tedy protnula pomyslnou cílovou pásku jako jedenáctá. Porazila tak mimo hjiné nečekaně i Tandrevoldovou, další Norku jezdící navíc ve žlutém dresu.

Světový pohár biatlonistek v Annecy – 12,5 km žen s hromadným startem (22.12.2019):

1. Eckhoffová (Norsko) 38:52,8 (2)
2. Wiererová (Itálie) +1:24,9 (2)
3. Perssonová (Švédsko) +1:25,1 (1)
4. Mäkäräinenová (Finsko) +1:35,6 (4)
5. Herrmannová (Německo) +1:43,0 (4)
6. Jurlovová-Perchtová (Rusko) +1:43,6 (2)
7. Bescondová (Francie) +1:45,0 (1)
8. Preussová (Německo) +1:45,2 (2)

-----

11. Charvátová (ČR) +2:09,2 (3)
15. Kristejn Puskarčíková (ČR) +2:28,7 (3)
22. Davidová (ČR) +3:29,9 (6)

Stav SP (po 7 z 24 závodů):

1. Wiererová (Itálie) 304
2. Eckhoffová (Norsko) 287
3. Tandrevoldová (Norsko) 282
4. Braisazová (Francie)
5. Simonová (Francie)
6. Häckiová (Švýcarsko)
7. Perssonová (Švédsko) 183
8. H. Öbergová (Švédsko) 182
9. Davidová (ČR) 180

-----

25. Charvátová (ČR) 110
26. Kristejn Puskarčíková (ČR) 109
44. Jislová (ČR) 40

Loading...
Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další historický zápis díky Ledecké. Češka jako první ovládla v sezóně SP…

18.01.2020 14:33 Aktualizováno Po závodě v rakouském Bad Gasteinu si česká nejen snowboardistka Ester Ledecká spravila chuť a poté…

Až třicátý byl nejlepší Čech. Ve sprintu triumfoval Francouz Fourcade

16.01.2020 16:20 Ve třetím závodě se podařilo vyhrát Francouzovi Martinu Fourcadovi, jemuž se opět tak povedlo…

České skokany už netrénuje David Jiroutek. Koudelkovi vyhrkly slzy do očí

13.01.2020 18:35 Vedení skokanského úseku lyžařského svazu odvolalo z pozice kouče českých skokanů na lyžích Davida…

Fourcade po hromadném závodě v Oberhofu ve vedení SP, Krčmář skončil devátý

12.01.2020 16:08 Český biatlon se mohl po neděli radovat z nejlepšího umístění svého reprezentanta v německém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama