Davidová sahala po medaili, nakonec v masáku skončila čtvrtá. Závod opanovaly Norky

Nejlepší závod z pohledu českého biatlonu v probíhající sezóně Světového poháru 2020/21 se uskutečnil v neděli v rakouském Hochfilzenu. Právě tehdy se tam konal první závod s hromadným startem biatlonistek, kterého se vedle Evy Puskarčíkové zúřčastnila i další česká reprezentantka Markéta Davidová. Ta si svým výkonem v něm připsala osobní maximum v této sezóně, když v něm nakonec skončila na velice slušném čtvrtém místě. První do cíle dojela Norka Marte Olsbuová Roiselandová následovaná svou krajankou Tiril Eckhoffovou. Třetí pak byla Italka Dorothea Wiererová.

Markéta Davidová
doporučujeme

Že v posledních dnech jsou běžky pro Markétu Davidovou dobrými kamarádkami, to bylo vidět hned po startu nedělního závodu s hromadným startem. Poté, co zvládla odstřílet první střeleckou položku vleže, mohla se spolu s dalšími devíti soupeřkami z celého startovního pole pyšnit čistou střelbou. To její reprezentační kolegyně Eva Puskarčíková musela hned v úvodu na dvě trestná kola a záhy se tak propadla v průběžném pořadí.

I následnou druhou střeleckou položku zastřílela česká biatlonová jednička mezi ženami Davidová čistě a mohla tak následovat vedoucí trojici Eckhoffová, Wiererová a E. Öbergová. Přestože krátce po druhé střelbě právě na tuto trojici závodnic Davidová ztrácela osm vteřin, zanedlouho tuto ztrátu smazala a díky svému rychlému běhu se opět řadila mezi nejrychlejší běžkyně na trati.

Davidová spolu s onou zmiňovanou trojící dorazila na třetí střeleckou položku společně a protože i tentokrát neudělala ani jednu chybu, dostala  se tím rovnou do čela závodu. Ovšem klid neměla, protože prakticky hned se za ní přilepila Norka Röiselandová, navíc se k nim po absolvování jednoho trestného kola přibližovala další Norka Tiril Eckhoffová.

Záleželo tedy na tom, jak si střelecky povede Davidová v poslední střelbě vestoje. Bohužel právě tam jednou střílela mimo a tím pádem jí tak první tři medailové pozice unikly. Protože čistě poslední položku odstřílely naopak obě Nory a také Italka Wierová, byly to právě tyto závodnice, které si dojely pro medaile. „Snažila jsem se udělat na střelnici maximum, hlídala jsem si na ležce i stojáku polohu a že jedna rána z dvaceti ulétne, to se prostě stane. Povedená střelba je pro mě obrovská vzpruha. Na lepší fakt nebylo, poslední dva kilometry jsem byl úplně hotová a už se jen modlila, ať dojedu do cíle a udržím za sebou Herrmannovou," okomentovala pak po závodě pro Českou televizi svůj výkon Davidová.

Světový pohár biatlonistek v Hochfilzenu - 12,5 km žen s hromadným startem (20.12.2020):

1. Röiselandová (Norsko) 34:05,5 (1)
2. Eckhoffová (Norsko) +14,0 (1)
3. Wiererová (Itálie) +26,9 (1)
4. Davidová (ČR) +33,0 (1)
5. Herrmannová (Německo) +36,6 (2)
6. E. Öbergová (Švédsko) +42,4 (2)
7. Simonová (Francie) +47,8 (3)
8. Hauserová (Rakousko) +49,2 (3)

...

29. Puskarčíková (ČR) +4:33,6 (5)

Průběžné pořadí SP (po 9 z 26 závodů):

1. Röiselandová 415
2. H. Öbergová (Švéd.) 378
3. Eckhoffová 346
4. E. Öbergová 334
5. Alimbekavová (Běl.) 326
6. Wiererová 304

...

11. Davidová 237
48. Puskarčíková 38
56. Charvátová 25
64. Jislová (obě ČR) 20

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká radost díky Evě Samkové. Česká snowboardcrossařka si dojela pro…

24.01.2021 16:33 Pro svůj celkový již patnáctý triumf ve Světovém pohár ve snowboardcrossu si dojela česká…

I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly…

24.01.2021 15:57 V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v…

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama