Davidová ve stíhačce sahala po bronzu, nakonec skončila dvanáctá. Závod ovládly Norky

V německém Oberhofu pokračuje v sobotu další podnik biatlonového Světového poháru 2020/21 a to stíhaacími závody. Jako první se v sobotu představily biatlonistky včetně dvou českých a to Markéty Davidové a Evy Puskarčíkové. Prvně jmenovaná Češka byla blízko zisku první medaile pro český biatlon v tomto ročníku, nakonec se jí ale bronz získat nepodařilo a to kvůli zpackané poslední střelbě, po které musela Davidová hned na tři trestná kola a nakonec tak skončila dvanáctá. I tento závod pak ovládlo Norsko a to tentokráte zásluhou dua Tiril Eckhoffová, Marte Röiselandová.

Markéta Davidová
doporučujeme

Norka Tiril Eckhoffová, která vyjela na trať ve stíhacím závodě jako první s pohodlným půlminutovým náskokem před druhou Švédkou Hannou Öbergovou navázala na svůj páteční výkon ve sprintu, kde nenašla na střelnici konkurenci a stejně suverénně si počínala i na první zastávce na koberci ve stíhačce. Ležku zastřílela čistě a původní půlminutový náskok se začal zvyšovat. A to i proto, že druhá Öbergová jendou na úvodní střelbě minula a nepomohlo jí navíc ani to, že krátce na to ztratila hůlku.

Co se týče české reprezentantky Markéty Davidové, i ona udělala radost svým fanouškům radost čistou střelbou a navíc ji stihla ostřílet za méně než půl minuty. A tak pro ni přišla zasloužená odměna, posun v průběžném pořadí na čtvrtou příčku. V úvodu se dařilo i další české závodnici Evě Puskarčíkové, ta tehdy vystřílela všech pět terčů nejrychleji ze všech ve startovním poli.

Na druhou střelbu vleže přijížděla norská suverénka Tiril Eckhoffová bez pronásledovatelek a i proto ji nemuselo nikterak zvlášť vadit, že jednou minula a musela tak absolvovat jedno trestné kolo. Švédka Öbergová opět nezastřílela čistě, čehož dokázala využít Markéta Davidová. Ta tak rázem po své další čisté střelbě stáhla ztrátu na čelo a na vedoucí Norku tak už ztrácela pouze půlminutu. Společnost české biatlonové ženské jedničce po výjezdu ze stadionu dělala Rakušanka Theresa Hauserová. Puskarčíková pro změnu jednou minula.

Následovaly střelby vestoje. Na první z nich poprvé zaznamenala jednu chybu v tomto závodě i Davidová a musela na 150 kilometrů dlouhý trestný okruh. To Tiril Eckhoffová střílela bezchybně a jela vstříc dalšímu vítězství ve Světovém poháru. Puskarčíková odstřílela třetí střelbu za 25 vteřin a pohybovala se na průběžném 38. místě. Mezitím mohli diváci sledovat o souboj o průběžné druhé místo mezi Rakušankou Hauserovou a Norkou Röiselandovou.

Zatímco však první jmenovaná závodnice z této dvojice v závěrečné střelbě jednou chybovala, stejně jako vedoucí Eckhoffová, Röiselandová tak mohla své norské parťačce cestu na vrchol v tomto závodě ještě zkomplikovat. Bohužel se do bojů o medaile se nedostala Markéta Davidová, jež na poslední střelbě zkolabovala, když hned třikrát minula a propadla se tak na konečnou dvanáctou pozici. Bezchybně tehdy neodstřílela ani Puskarčíková, když zaznamenala jednu chybu.

Jak Eckhoffová, tak i Röiselandová měly těsně před cílem sil dostatek a schylovalo se tak k dramatu. Vždyť rozdíl mezi nimi činil pouhou vteřinu. Nakonec ale v cílové rovince rozhodlo lepší postavení Eckhoffové, která se tak opět mohla radovat z triumfu, již osmnáctého.

A zatímco Davidová skončila dvanáctá, Puskarčíková dorazila do cíle na 43. místě.

Světový pohár biatlonistek v Oberhofu - stíhací závod žen na 10 km (9.1.2021):

1. Eckhoffová (Norsko) 32:20,9 (2)
2. Röiselandová (Norsko) +0,5 (1)
3. Hauserová (Rakousko) +43,0 (1)
4. Mironovová (Rusko) +1:11,2 (2)
5. Chevalierová-Bouchetová +1:20,8 (2)
6. Hojniszová-Staregaová (Polsko) +1:21,4 (1)
7. Wiererová (Itálie) +1:23,1 (0)
8. H. Öbergová (Švédsko) +1:36,3 (4)

-----

12. Davidová (ČR) +2:01,4 (4)
43. Puskarčíková (ČR) +4:41,9 (2)

Stav Světového poháru (po 11 závodech):

1. Röiselandová (Norsko) 509
2. Eckhoffová (Norsko) 466
3. H. Öbergová (Švédsko) 466
4. E. Öbergová (Švédsko) 379
5. Alimbekovová (Bělorusko) 355
6. Wiererová (Itálie) 350
7. Preussová (Německo) 347
8. Hauserová (Rakousko) 305
9. Davidová (ČR) 302

------

53. Puskarčíková (ČR) 40
59. Charvátová (ČR) 25
64. Jislová (ČR) 20

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Davidová sahala v masáku na první českou medaili v sezóně. Nakonec…

17.01.2021 16:40 Aktualizováno Po většinu dobu ženského závodu s hromadným startem, kterým se biatlonistky loučili v neděli s…

Sáblíková na pětikilometrové trati zabojovala a z vícebojařského ME si…

17.01.2021 14:12 Aktualizováno Česká rychlobruslařka Martina Sábíková zaznamenala o tomto víkendu další úspěch. Na vícebojařském…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama