Fourcade po hromadném závodě v Oberhofu ve vedení SP, Krčmář skončil devátý

Český biatlon se mohl po neděli radovat z nejlepšího umístění svého reprezentanta v německém Oberhofu, kde se tento víkend konal další závod biatlonového Světového poháru. Zasloužil se o to Michal Krčmář, který se v hromadném závodě dokázal dostat do elitní desítky a nakonec tedy skončil na devátém místě. A to i přesto, že během závodu musel hned na čtyři trestná kola. Pro samotného závodníka je to pak jeho maximum, kterého během této zimy dosáhl. Zatímco Michal Krčmář mohl být spokojen se svým během, jeho kolega Ondřej Moravec, další Čech, který se tohoto závodu zúčastnil, se zase mohl spoléhat na slušnou střelbu a i díky tomu tak do cíle dojel dvanáctý. Závod pak vyhrál Francouz Martin Fourcade, který tak tímto vítězstvím získal post vedoucího závodníka Světového poháru, na kterém byl doposud Nor Johannes Boe.

Přidejte svůj názor

Michal Krčmář
doporučujeme

Začátek závodu s hromadným startem v německém Oberhofu byl z pohledu českého biatlonisty Michala Krčmáře podařený, vždyť po první střelbě, kterou provedl nejen rychle, ale hlavně čistě, figuroval na šesté pozici. Byli to v té době Francouzi a Norové, kteří určovali tempo závodu, ale závodníkovi z Vrchlabí toto tempo nikterak nevadilo. Naopak Ondřej Moravec byl až ve třetí desítce startovního pole po první střelbě, neboť v ní minul jednu ránu a to tu poslední.

Na druhé zastávce na koberci byl z čela závodu střelecky bezchybný Němec Peiffer a díky tomu tak opustil stadion s dvaadvacetivteřinovým náskokem před pronásledovately. Bylo opravdu tehdy málo biatlonistů, kteří stadion opouštěli s bezchybnou střelbu, mezi nimi však naštěstí byl Ondřej Moravec, který tak díky rázem poskočil na devátou pozici. To Krčmář sice musel na dvě trestná kola, ale po návratu na trať byl pouze jedno místo za svým reprezentačním kolegou.

S nepříznivými klimatickými podmínkami bojovali biatlonisté i při následující stojce a proto se tak mohli před dosud vedoucím Němcem Peifferem dostat Francouzi Fourcade s Desthieuxem. To Kečmáře potkaly dvě minely a proto tak tedy klesl až na dvácázé místo. Moravec po třetí střelbě musel na jedno trestné kolo a proto tak i s pomalejším během, než jaký předváděl Krčmář, byl nakonec před Krčmářem.

Při závěrečné střelbě sice vedoucí Fourcade minul poslední ranou terč, i tak ale měl takový náskok před svými soky, že mohl v poklidu dojet pro své 79. vítězství v kariéře. Radost domácím fanouškům bez pochyby udělal Peiffer, který v závěru závodu dokázala předehnat dosud druhého Desthieuxe. Oba dva Češi poslední střelbu zvládli čistě a protože poslední kilometr zvládl Krčmář daleko lépe běžecky, mohl se tak proto nakonec radovat z toho, že se dostal do elitní  desítky. Skončil devátý. „Celou dobu jsem se cítil dobře, lyže jely fajn a pro mě je to potvrzení, že opravdu dokážu jezdit vpředu," měl radost ze svého výkonu Krčmář. Z dvanácté pozice měl radost i Ondřej Moravec.

Světový pohár biatlonistů - 15 km mužů s hromadným startem v Oberhofu (12.1.2020):

1. Fourcade (Francie) 41:01,4 (2)
2. Peiffer (Německo) +20,1 (3)
3. Desthieux (Francie) +20,3 (3)
4. Dale (Norsko) +38,9 (4)
5. Fak (Slovinsko) +43,1 (3)
6. Horn (Německo) +43,2 (4)
7. Nelin (Švédsko) +44,8 (4)
8. Christiansen (Norsko) +48,9 (5)
9. Krčmář (ČR) +58,8 (4)

--

12. Moravec (ČR) +1:10,2 (2)

Stav Světového poháru:

1. Fourcade (Francie) 387
2. J. Boe (Norsko) 374
3. Desthieux (Francie) 352
4. T. Boe (Norsko) 342
5. Loginov (Rusko) 329
6. Fillon Maillet (Francie) 328
7. Jacquelin (Francie) 313
8. Bjöntegaard (Norsko) 280

----

22. Krčmář (ČR) 145
27. Moravec (ČR) 92
42. Štvrtecký (ČR) 48
59. Václavík (ČR) 17
66. Šlesingr (ČR) 12
69. Krupčík (ČR) 7

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další historický zápis díky Ledecké. Češka jako první ovládla v sezóně SP…

18.01.2020 14:33 Aktualizováno Po závodě v rakouském Bad Gasteinu si česká nejen snowboardistka Ester Ledecká spravila chuť a poté…

Až třicátý byl nejlepší Čech. Ve sprintu triumfoval Francouz Fourcade

16.01.2020 16:20 Ve třetím závodě se podařilo vyhrát Francouzovi Martinu Fourcadovi, jemuž se opět tak povedlo…

České skokany už netrénuje David Jiroutek. Koudelkovi vyhrkly slzy do očí

13.01.2020 18:35 Vedení skokanského úseku lyžařského svazu odvolalo z pozice kouče českých skokanů na lyžích Davida…

Norský triumf i bez bratrů Boeových. Štvrtecký svou špatnou stojkou zhatil…

11.01.2020 16:48 Aktualizováno Už už to vypadalo, že by se po delší době konečně čeští muži dočkali nějakého dokonce i medailového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama