I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly Rusky

V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v italské Anterselvě. Právě nedělní program začal ženskou štafetou, kterého se zúčastnilo i české kvarteto ve složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Lucie Charvátová. Přestože celý závod z českého pohledu nezačal vůbec dobře, neboť jen krátce po startu upadla Eva Piuskarčíková mající na starost první úsek, nakonec se přeci jen české biatlonistky probojovaly do elitní desítky, kteou nakonec uzavřela. Z premiérového vítězství v sezóně se pak radovalo Rusko.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

„Najely jsme na mostík, tam se to zhustilo a bohužel jsem ležela na zemi," vrátila se po závodě k monetu, který výrazně zdržel českou štafetu Eva Puskarčíková. Té  se navíc příliš podle představ nedařilo ani na střelnici, jelikož při střelbě vleže vypotřebovala všchny tři rezervní náboje a nebylo tak divu, že ze stadionu vyjela na trať až jako dvacátá, tedy poslední. „Už jsem se bála, abych nechytla trestné kolo. Než o nějakém větru šlo o to, že jsem byla psychicky rozhodne z té kolize," pokračovala Puskarčíková, který po první střelbě ze stadionu vyjela i za Norkou Knottenovou, jež musela tehdy absolvovat jedno trestné kolo.

Druhou střelbu absolvující vestoje Puskarčíková sice zvládla vyčistit bez rezervních nábojů, nicméně běžecky se jí tolik nedařilo a štafetový kolík předávala Jessice Jislové až na sedmnácté pozici se ztrátou půldruhé minuty na čelo. "Forma v běhu je taková nijaká, trápila jsem se a za boha nemohla nic sjet," je si vědoma Puskarčíková. Při první předávce se na čele hřály na výsluní štafety Itálie, Německa a Ruska, přičemž rozestupy mezi nimi byly výrazné.

Na druhém úseku totálně vyhořela švédská štafeta, konkrétně Elvira Öbergová. Ta totiž po střebě vestoje musela hned natři trestná kola a bylo tak tedy po švédských nadějích. To Jessice Jislové se tehdy vedlo daleko lépe. Vleže zastřílela naprosto čistě, vestoje potřebovala pouze jeden náhradní náboj a i díky tomu tak českou šttafetu vyšvihla na 11. pozici. "Cítila jsem se před závodem docela špatně, ale řekla bych, že ten výkon v běhu i na střelnici snad byl dobrý. Bavilo mě to, štafetu si opravdu užívám," hýřila po svém úseku radostí Jislová.

Ta předávala Markétě Davidové bok po boku s norskou štafetou, která ve třetím úseku nasadila Eckhoffovou. Společně s ní Davidová si běžecky vedly nejlépe, při střelbě vleže pak obě dobíjely dvakrát. Protože ale následnou střelbu vestoje zvládla o hodně lépe, pouze s jedním dobíjením, a díky tomu tak psunula české kvarteto na sedmou příčku.

Jako finišmanku si český tým zvolil Lucii Charvátovou, která tentokrát střílela asi nejlépe v sezóně. Ani po jedné ze dvou zastávek na koberci totiž nemusela na trestné kolo a to i přesto, že při své první střelbě jednou dobíjela a na té druhé hned dvakrát.

Co se týče střelby vestoje, tak tu tehdy nejlépe zvládla Ruska Kajševová a ta nakonec dorazila do cíle jako první. Naprosto se nedařilo vedoucí Němce Preussové, která si musela několikrát na stojce přidřepnout, aby tak zahnala únavu, ale o vedení nakonec i tak přišla. Nakonec dorazila na druhém místě, na třetí místě pak skončily Francouzky zásluhou skvělé Simonové. Se čtvrtým místem se musely spokojit domácí Italky, které byly následovány Běloruskami.

Překvapením bylo šesté místo pro Norky, o to sedmé pak v těsném finišiš bojovala i česká štafeta díky finišmance Charvátové, ale nakonec z toho bylo konečné desáté místo s pouhou vteřinou zrzrátou na onu sedmou příčku. „V posledních desítkách jsem nenašla prostor, jak se přes blok soupeřek dostat. Hlavně mám radost, že jsem se v poslední štafetě před mistrovstvím světa dokázala zbavit prokletí trestného kola," byla si vědoma pokroku Charvátová.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie) - (24.1.2021):

Ženy - štafeta (4x6 km):

1. Rusko (Pavlovová, Akimovová, Mironovová, Kajševová) 1:07:32,4 (0 tr. okruhů+9 dobíjení)
2. Německo (Hinzová, Hettichová, Herrmannová, Preussová) -11,0 (0+6)
3. Francie (Bescondová, Chevalierová-Bouchetová, Braisazová-Bouchetová, Simonová) -21,2 (1+9)
4. Itálie -40,5 (0+8)
5. Bělorusko -46,5 (0+14)
6. Norsko -59,6 (1+12)
7. Švédsko -1:09,7 (3+5)
8. Ukrajina -1:09,9 (0+10)
9. Švýcarsko -1:09,9 (1+11)
10. ČR (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Charvátová) -1:10,2 (0+10)

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlato z MS pro český biatlon. Bezchybná Davidová ovládla vytrvalostní závod

16.02.2021 14:57 Aktualizováno Český biatlon slaví zisk první medaile na probíhajícím mistrovství světa ve slovinské Pokljuce.…

MS v biatlonu: Nejhorší sprint v historii! Všem čtyřem Češkám se totálně…

13.02.2021 18:17 Na sobotní závod v rámci letošního biatlonového světového šampionátu, jenž se v těchto dnech koná…

Nové Město na Moravě slaví úspěch. SP v biatlonu tam bude i v letech 2023,…

12.02.2021 17:27 Pokud to situace kolem koronavirové pandemii bude dovolovat, čeští sportovní, a zvláště pak ti…

Sáblíková slaví zisk další cenné medaile! Na MS na trojce si dojela pro…

11.02.2021 19:18 Po čtvrtečním dni je medailová sbírka rychlobruslařky Martiny Sáblíkové zase o další cenný kov…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama