Johannes Boe zase o něco blíže ke křišťálovému glóbu, oba Češi v masáku na konci dvacítky

O poslední závod v rámci biatlonového Světového poháru v Novém Městě na Moravě se postarali muži, jež se v neděli zúčastnili svého závodu s hromadným startem. V něm zvítězill Nor Johannes Boe, přestože zaznamenal na střelnici tři chyby. Díky tomuto triumfu tak může nadále pomýšlet na zisk křišťálového glóbu, tedy cenu za celkový triuumf ve Světovém poháru, když snížil svou ztrátu na Francouze Martina Fourcada, jenž naopak v tomto závodě skončil až čtrnáctý. Závodu se zúčastnili i dva Češi Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Oba dva museli třikrát na trestné kolo, což jim tak stačilo pouze na uzavření první dvacítky.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Michal Krčmář v závodu s hromadným startem v Novém městě na Moravě
doporučujeme

Že chtějí Norové i z posledního závodu v Novém Městě na Moravě nějakou medaili a nejlépe pak zlatou, tak to bylo na nich vidět už od samotného začátku, kdy se Norové rozhodli nasadit takové tempo, že tím roztrhali startovní poli a prakticky nikdo další na jejich tempo nedokázal včas zareagovat. Nory trochu zastavila první zastávka na střelnici, kde došlo z jejich strany k chybám a tak se dopředu propracovalo trio Jacquelin, Windisch, Peiffer. Ti si ale museli dát pozor za nimi rychle blížícími se Nory ve složení Johannes Boe, Bjöntegaard i Christiansen.

K prvenství v tomto závodě nepomohlo Francouzi Jacquelinovi ani to, že na žádné střelecké položce ani jednou nechyboval, po poslední střelecké položce neměl však dostatečně vybudovaný náskok před rychlým Johannesem Boe, kterému se v lese podařilo Francouze předběhnout a tím tak reprezentant země galského kohouta ztratil naději na zisk zlata. Protože se tak tedy v Novém Městě na Moravě nikomu nepodařilo Johannese Boe zastavit a byl to tedy vždy Nor, kdo skončil v závodech první, může po tomto pdniku nadále pomýšlet na zisk křišťálového glóbu, neboť v průběžném celkovém pořadí Světového poháru snížil ztrátu na dosud vedoucího Martina Fourcadea na 43 bodů.

Norů bylo v první sedmičce hned čtyři včetně Johannese a jen potvrdili dominanci tohoto severského národa v této biatlonové sezóně. Druhý za Johannesem Boe tedy skončil v závodě Francouz Jacquelin, třetí byl Němec Peiffer.

Češi od samotného začátku kvůli zběsilému tempu ze strany špičky startovního pole neměli nárok na nějaký slušný výsledek v tomto závodě, přestože Moravec první střelbu vleže zvládl čistě, po těch následných ale vždy musel na jedno trestné kolo, když pokaždé minul poslední terč. Proto se tak nakonec musel spokojit s až devatenáctou příčkou. Než zbrklost, tak to byly spíš předržené rány. Byl děsný rozdíl ve startovním poli v lyžích, to jsem fakt nečekal," komentoval dění na trati po závodě Moravec, jenž tak potvrdil po Markétě Davidové, že český servisní tým neměl v neděli nejšťastnější ruku.

Krčmářovi se pro změnu střelecky nedařilo hned v úvodu, kdy už po první střelbě musel absolvovat dvě trestná kola. „Jelo se od začátku ve vysokém tempu, já tam trochu vlál a nedokázal pak rány na ležce správně centrovat. K lyžím nemám co říct, to si musíme zhodnotit uvnitř týmu," řekl Krčmář, který se zařadil v konečném pořadí za svým reprezentačním kolegou.

SP biatlonistů v Novém Městě na Moravě (8.3.2020):

15 km mužů s hromadným startem:

1. J. Bö (Norsko) 39:32,7 (3)
2. Jacquelin (Francie) +15,1 (0)
3. Peiffer (Německo) +25,0 (1)
4. Pidručnyj (Ukrajina) +27,9 (2)
5. Bjöntegaard (Norsko) +27,9 (2)
6. Dale (Norsko) +34,1 (2)

----

19. Moravec (ČR) +2:10,1 (3)
20. Krčmář (ČR) +2:27,7 (3)

Stav SP celkově:

1. Fourcade (Francie) 853
2. J. Bö (Norsko) 810
3. Fillon Maillet (Francie) 800
4. T. Bö (Norsko) 702
5. Jacquelin (Francie) 632
6. Desthieux (Francie) 630

---

21. Krčmář (ČR) 292
26. Moravec (ČR) 238
52. Štvrtecký (ČR) 68
75. Václavík (ČR) 19
81. Šlesingr (ČR) 12
84. Krupčík (ČR) 7

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skončí další biatlonová hvězda? Vítězka Světového poháru Wiererová stále…

28.03.2020 15:21 Do následující biatlonové sezóny 2020/21 rozhodně kvůli svému nedávnému ukončení kariéry nenastoupí…

Další konec kariéry v biatlonu. Francouzka Aymonierová končí kvůli umělému…

24.03.2020 11:06 Poté, co v předešlých dnech dali biatlonu sbohem Michal Šlesingr, Martin Fourcade a Kaisa…

V posledním závodě se Davidová vešla do elitní desítky. Vítězkou SP…

14.03.2020 17:32 Aktualizováno Po stíhacím závodě mužů se v sobotu rozloučily s touto biatlonovou sezónou i ženy svým stíhacím…

Fourcade se v Kontiolahti rozloučil posledním vítězstvím. Sezónu ale…

14.03.2020 15:05 Biatlonisté (tedy mužští závodníci) mají po sobotním stíhacím závodě tuto sezónbu Světového poháru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy