Krasobruslař Cipres je podezřelý ze sexuálního obtěžování, prokuratura otevřela incident z roku 2017

Krasobruslař Morgan Cipres, který loni s Vanessou Jamesovou triumfoval na mistrovství Evropy v kategorii sportovních dvojic, čelí nařčení ze sexuálního obtěžování. V USA se vyšetřuje incident z roku 2017, kdy třináctileté dívce poslal dvě obscénní fotografie. Cipres se tehdy omluvil, ale případ znovu otevřelo Americké centrum pro bezpečný sport, které se na sexuální obtěžování ve sportu specializuje.

Krasobruslení, ilustrační foto

Elitní francouzská sportovní dvojice se v USA připravuje od roku 2016. O rok později se Cipres údajně nevhodně zachoval vůči mladé dívce, která se připravovala ve stejné skupině. Pak jejím rodičům poslal omluvný dopis.

zdroj: YouTube

"Bylo to z mé strany nezodpovědné a opravdu toho lituji. Upřímně se omlouvám. Rád jsem na ledě spolupracoval s vaší dcerou a oceňuji vaši důvěru. Je mi to velmi líto a chci, abyste to věděli. Přijměte moji omluvu, prosím," napsal v dopise, který deníku USA Today poskytla dívčina matka.

Cipres se tehdy chtěl s rodinou setkat, ale byl odmítnut. Rodiče si ale stěžují, že jejich dcera čelila nátlaku ze strany trenérů Johna Zimmermana a Silvie Fontanaové, aby o incidentu mlčela.

Cipres s Jamesovou letos evropský titul obhajovat nebudou. Dopřáli si roční volno, aby nabrali síly a vydrželi do olympijské sezony 2022. To se uskuteční nejen ZOH v Pekingu, ale také světový šampionát ve francouzském Montpellier.

Související:

Právě se děje