Ledecká nebude na snowboardu v Pekingu sama. Doplní ji ještě Maděrová

Přestože během čtvrtečního dne jedno jméno po oznámení snowboardcrossařky Evy Samkové z českého výběru sportovců vyslaného na blížící se Zimní olympijské hry v Pekingu vypadlo, prakticky hned bylo nahrazeno. Na olympiádu totiž pojede i snowboardistka Zuzana Maděrová. Ta se do Číny podívá na základě přerozdělení míst a znamená to tak, že Česká republika bude mít v rámci paralelního obřího slalomu na snowboardu vedle Ester Ledecké i tuto reprezentantku.

Ilustrační foto

Právě díky neúčasti Evy Samkové se dostat Zuzana Maděrová mezi nominované pro Peking. Dosud byla těsně pod čarou. Kromě Samkové se pak ještě Her nemusí zúčastnit ani skikrosařka Diana Cholenská, kterou trápí přetržený zkřížený vaz v koleně.

"Samozřejmě jsem nadšená a nemůžu se dočkat! Popravdě jsem si to za poslední dny trochu vymodlila. Když jsem se to dozvěděla, nemohla jsem tomu uvěřit," zářila pochopitelnou radostí Maděrová, která v minulosti skončila teba na čtvrtém místě na juniorském světovém šampionátu, stalo se tak konkrétně v roce 2020. "Budu se snažit o co nejlepší výsledek, abych co nejlépe reprezentovala Českou republiku. Ale vzhledem k tomu, že budu jedna z nejmladších účastnic v naší disciplíně, chci si hlavně užít atmosféru a brát celou olympiádu jako skvělou zkušenost," pokračovala.

Co se týče již zmiňované skikrosařky Diany Cholenské, ta si své zranění přivodila minuý týden přo závodě v rámci Světového poháru v kanadské Nakisce. Následně musela podrobit vyšetření u profesora Pavla Koláře. Ten vyřkne očekávané doporučení příští týden. "V hlavě jsem pořád nastavená tak, že do Pekingu pojedu a porvu se o co nejlepší výsledek. Udělám maximum pro to, abych byla součástí české výpravy," nechala se slyšet Cholenská.

Aktuálně tak tedy je českých olympioniků mířících do Pekingu 112. Jedná se, jak známo, o nejpočetnější výpravu na zimní olympiádu v české historii.

ON-LINE 90. den války: Rusové se nejspíš pokusí o další útoky a obklíčení…

24.05.2022 13:12 Rusko soustřeďuje síly k místním útokům a ruská armáda se spolu se separatistickými jednotkami…

Počasí: Část Česka skropí vydatný déšť, spadne až 60 milimetrů srážek

24.05.2022 06:00 S vydatnými srážkami musí od dnešního poledne počítat obyvatelé v pásu od Vysočiny po Jeseníky.…

V Česku se objevil první případ opičích neštovic

24.05.2022 17:46 V Česku se předběžně potvrdil první případ opičích neštovic, které se v poslední době šíří z Afriky…

Kavárna dostala pokutu poté, co na ni zákazník zavolal policii kvůli ceně…

22.05.2022 11:27 Kavárna v italské Florencii dostala pokutu 1000 eur (24.670 korun) poté, co se zákazník rozčílil…

Zemanovi se rozpadá poradní tým, končí jich polovina

24.05.2022 20:45 Z desetičlenného týmu poradců prezidenta Miloše Zemana odešlo pět lidí. O konci ekonoma Vladimíra…

Český biatlon povede i nadále Hamza. Koučem mužské reprezentace pak bude…

08.05.2022 17:31 Pro další čtyřleté funkční období byl do čela Českého svazu biatlonu zvolen Jiří Hamza. Během…

Související:

Právě se děje

reklama