Ledecká svištěla rychlostí 125 km/h. Jsem z toho úplně hotová, říká šampiónka

Rychlost, jsem rychlost by si po vzoru Bleska McQueena z animovaného filmu Auta mohla říkat sjezdařka Ester Ledecká. Rychlost miluje, což prokazuje ve Světovém poháru na lyžích, v kterém jeden sjezd vyhrála a dnes dojela v Garmisch-Partenkirchenu třetí.

Přidejte svůj názor

Ester Ledecká
doporučujeme

"Je to zvláštní, unikátní a vzrušující pocit," popsala Ledecká, co prožívá, když se řítí sjezdovkou, tak jako dnes v Německu, kde nabrala nejvyšší rychlost ze všech - skoro 125 km/h. "Jsem z toho vždycky úplně hotová. Prostě mě to strašně baví."

Její matka Zuzana Ledecká se v Garmisch-Partenkirchenu spokojeně usmívala, ale říkala, že je hlavně ráda, že je dcera v pořádku. Podle Ester Ledecké to ale neznamená, že by měla zpomalit. "Maminka mě nebrzdí. Říká, abych jela opatrně, rychle, ale opatrně. Chce, abych jela rychle, na tom jsme se shodly," řekla Ester Ledecká.

"Mám rychlost po ní. Maminka jezdí v autě daleko rychleji než já, to si neumíte představit. Když někam jedeme, tak to rozpálí a je tam vždycky první. Baví ji i jezdit rychle na lyžích z kopce dolů. Jezdívala vždy po turistické sjezdovce, já na černé závod a ona byla dole první," připomněla Ledecká své začátky na svazích ve Špindlerově Mlýně.

Přestože jezdí rychle, dokáže lyže na ledových plotnách a strmých svazích bezpečně ovládat. Pádům se vyhýbá. "Nejsem ten typ, který by riskoval. Když vidím, že to nejde, tak si to tam hodím a jsem celá dole. A to je pro mě důležitý," uvedla uvedla olympijská vítězka v super-G.

Některé soupeřky oblékají na sjezdy airbag, který by je měl v případě karambolu ochránit. Ledecká sjezdařský bezpečnostní prvek nevyužívá. "Nikdy jsem to nezkusila, ale maminka mě do toho trošku tlačí," řekla. Matce oponuje příkladem Rakušana Matthiase Mayera, který si zlomil dva hrudní obratle, i když airbag měl. "Určitě to někdy vyzkouším, ale jsem na chrániče konzervativní a trvá mi, než si zvyknu na něco nového," uvedla čtyřiadvacetiletá závodnice.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moravec v mužské stíhačce zaznamenal české víkendové maximum. Překvapivým…

16.02.2020 16:56 Aktualizováno Poté, co v neděli odjely svůj stíhací závod v rámci mistrovství světa v italské Anterselvě ženy, se…

Stíhačku žen na MS ovládla domácí hvězda Wiererová, Češkám se střelecky…

16.02.2020 14:32 Aktualizováno Na nedělní stíhací závod žen v rámci letošního mistrovství světa v biatlonu, které se v těchto…

Další medaile pro Sáblíkovou! I přes vylepšení světového rekordu tentokrát…

15.02.2020 22:13 Aktualizováno Poté. co po závodě na tříkilometrové trati brala na letošním rychlobruslařském mistrovství světa v…

Tentokrát se českým barvám nedařilo. Sprint mužů vyhrál Rus Loginov

15.02.2020 16:49 Aktualizováno Pokud se čeští fanoušci těšili na sobotní sprint mužů v rámci právě probíhajícího mistrovství světa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama