Martin Fourcade je novým mistrem světa ve vytrvalostních závodech

Francouzský biatlonista Martin Fourcade vyhrál na mistrovství světa v italské Anterselvě vytrvalostní závod na 20km. Johannes Thingnes Böe skončil druhý a na třetím místě překvapivě doběhl Rakušan Dominik Landertinger. Ve startovní listině nechybělo kvarteto českých biatlonistů, nejlepší z nich Moravec obsadil šestnáctou příčku.

Biatlon
doporučujeme

Sedminásobný držitel velkého křišťálového glóbu sice úplně poslední ranou minul terč, i tak dokázal obhájit první místo před jeho velkým rivalem z Norska J. T. Böem, který udělal na střelnici o jednu chybu více. Třetí skončil rakouský reprezentant Dominik Landertinger, který rovněž jednou chyboval a na vítěze ztratil necelou minutu a půl.

Na první střelecké položce se moc nechybovalo a do průběžného vedení se dostal bratr slavnějšího norského reprezentanta Tarjei Böe. Ondřej Moravec, Michal Krčmář i Michal Šlesingr odjížděli také s nulou a stále živili naději na solidní výsledek. Jakub Štvrtecký se díky pomalejšímu běhu a jedné trestné minutě zařadil do druhé poloviny startovního pole.

Po druhé střelbě, tentokrát ve stoje, se díky bezchybnému výkonu do čela závodu posunul Fourcade o zhruba 30 sekund před chybujícího Böeho. Moravec a Krčmář udělali také jednu chybu, i tak se ale stále drželi kolem dvacátého místa. Michal Šlesingr a Jakub Štvrtecký si třemi chybami odstřelili šanci na lepší umístění.

Po další návštěvě střelnice se pořadí v čele neměnilo. Bez zaváhání ji zvládli Fourcade, Böe i Landertinger a stále tak udávali tempo závodu. I Moravec odjížděl s nulou a držel se na skvělém devátém místě.

Držitel žlutého trikotu z posledních pěti ran vybělil pouze čtyři terče. Poslední ranou netrefil a musel tak co nejrychleji uhánět do cíle, kde se obával o zlatou medaili. Johannes Böe měl totiž poslední střelbu stále ještě před sebou. I on se však dopustil jedné chyby a francouzské oslavy mohly vypuknout naplno. Norský reprezentant si nakonec dojel pro druhou příčku. Ladertinger zastřílel také čistě, ale z poslední položky odjížděl čtvrtý se ztrátou 18 sekund na třetího Jakova Faka ze Slovinska. Rakušan však poslední okruh zaběhl nejrychleji z celého startovního pole a v cíli se radoval z bronzové medaile.

Ondřej Moravec udělal na poslední položce dvě chyby a propadl se do druhé desítky startovního pole. Nakonec obsadil solidní šestnácté místo. Michal Krčmář se třemi chybami skončil 23.

1. Fourcade (Francie) 49:43,1 (1)
2. J. Böe (Norsko) +57,0 (2)
3. Landertinger (Rakousko) +1:22,1 (1)
4. Fak (Slovinsko) +1:30,2 (1)
5. Weger (Švýcarsko) +2:25,5 (2)
6. T. Böe (Norsko) +2:33,6 (4
7. Fillon Maillet (Francie) +2:34,6 (4)
8. Nordgren (USA) +3:04,3 (0)
9. Dale (Norsko) +3:20,1 (4)
10. Samuelsson (Švédsko) +3:35,3 (2)
...16. Moravec (ČR) +4:07,0 (3)
23. Krčmář (ČR) + 4:35,2 (3)
70. Štvrtecký (ČR) +8:20,6 (6)
89. Šlesingr (ČR) +11:25,4 (7)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká radost díky Evě Samkové. Česká snowboardcrossařka si dojela pro…

24.01.2021 16:33 Pro svůj celkový již patnáctý triumf ve Světovém pohár ve snowboardcrossu si dojela česká…

I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly…

24.01.2021 15:57 V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v…

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama