MS v biatlonu: Nejhorší sprint v historii! Všem čtyřem Češkám se totálně nedařilo

Na sobotní závod v rámci letošního biatlonového světového šampionátu, jenž se v těchto dnech koná ve slovinské Pokljuce, české biatlonistky nebudou vzpomínat rozhodně vůbec v dobrém. Raději by snad na něj co nejrychleji zapomněly. Vždyť zajely nejhorší sprint v historii z českého pohledu, neboť nejlepší Češkou byla až čtyřicátáčtvrtá Markéta Davidová, jež musela během závodu absolvovat až tři trestná kola. To její kolegyně Lucie Charvátová, která ve sprintu obhajovala bronzovou medaili, musela celkem hned na šest trestných kol a společně s krajankou Jessicou Jislovou skončila na 71. místě. Závod sice výrazně poznamenalo větrnné počasí, ale jako omluvu to brát české biatlonistky nemohou. Zlato brala Norka Titil Eckhoffová, které se jak jedné z mála podařilo zajet závod bez toho, aniž by musela na trestné kolo.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nedařilo se v závodě ani české biatlonové jedničce mezi ženami Markétě Davidové, která tak bohužel navázala na tu skutečnost, že se jí v této sezóně ještě ani jednou nepodařilo zajet sprint bez toho, aniž by musela na trestné kolo. Hned na své úvodní položce vleže zaznamenala dvě minely a to při střelbě na první a poslední terč. Stejný počet střeleckých chyb si Davidová připsala i při střelbě vestoje a v tu chvíli už tak bylo jasné, že ke zlepšení v celkové klasifikaci nepomůže ani 12. nejrychlejší běžecký čas. „Cítila jsem se přitom docela dobře na lyžích, i když mráz byl docela nepříjemný. Nemyslím, že bych rány nedokázala namáčknout, spíš mě většinu sfouknul vítr. Vůbec nechápu, proč nejhorší závod sezóny zajedu právě na mistrovství světa," říkala po závodě v rrozhovoru pro Českou televizi Davidová, na které bylo vidět, že ke slzám neměla daleko.

Ještě hůř na tom byla střelecky její kolegyně Lucie Charvátová. Ta na obou zastávkách na koberci zaznamenala tři chyby, vedle toho předvedla v běžecké části závodu až 16. nejrychlejší čas. „Bylo to pro mě neskutečně obtížné. Vůbec nevím, co jsem dělala špatně, ale rány prostě lítaly v tom větru někam mimo terče. Jsem vážně děsně naštvaná, jsme tu deset dnů a nikdy takhle nefoukalo. A dneska tohle, s tím počasím jsem si neporadila," uvedla po závodě Charvátová, která tedy musel absolvovat kvůli šesti trestným kolům ještě 900 metrů navíc. „Biatlon je i o štěstí, a to jsme v sobotu odpoledne neměly ani trochu," dodala.

„Povětrnostní podmínky byly těžké pro všechny, navíc foukalo dost nárazově. Ani jedna z našich holek si u toho však nezvládla uhlídat polohu a prakticky na každé položce chybovaly," okomentoval výkon českých biatlonistek asistent trenéra Jiří Holubec.

Pouhých šest závodnic z celého startovního pole dokázalo v závodě zastřílet čistě na obou položkách, což se podařilo i vítězce sprintu Norce Tiril Eckhoffové. Kromě toho tato Seveřanka předvedla na trati třetí nejrychlejší běh a proto tak nebylo pochyb o tom, na který krk poputuje zlatá medaile. Sobotním výkonem se navíc dostala do čela celkové klasiikace Světového poháru, kam se také body z mistrovství světa započítávají.

Společnost na stupníchvítězek jí dělala jednak na druhém místě Francouzka Anais Chevalierová-Bouchetová s jednou střeleckou minelou na kontě a na třetím místě Běloruska Hanna Solaová, pro kterou to byl životní výkon.

Mistrovství světa biatlonistek v Pokljuce - 7,5 km žen (13.2.2021):

1. Eckhoffová (Norsko) 21:18,7 (0)
2. Chevalierová-Bouchetová (Francie) +12,0 (1)
3. Solaová (Bělorusko) +14,4 (0)
4. Herrmannová (Německo) +22,3 (1)
5. Vittozziová (Iálie) +37,7 (0)
6. Röiselandová (Norsko) +43,5 (2)
7. Häckiová (Švýcarsko) +49,5 (1)
8. Preussová (Německo) +50,4 (1)

-----

44. Davidová (ČR) +2:15,0 (4)
68. Puskarčíková (ČR) +3:10,0 (3)
71. Charvátová (ČR) +3:15,5 (6)
71. Jislová (ČR) +3:15,5 (4)

Průběžné pořadí SP (po 16 z 26 závodů):

1. Eckhoffová 677
2. Röiselandová 663
3. H. Öbergová 647
4. Wiererová (It.) 530
5. Preussová 524
6. Hauserová 522

...

11. Davidová 404
59. Puskarčíková 40
60. Charvátová 37
68. Jislová 21

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlato z MS pro český biatlon. Bezchybná Davidová ovládla vytrvalostní závod

16.02.2021 14:57 Aktualizováno Český biatlon slaví zisk první medaile na probíhajícím mistrovství světa ve slovinské Pokljuce.…

Nové Město na Moravě slaví úspěch. SP v biatlonu tam bude i v letech 2023,…

12.02.2021 17:27 Pokud to situace kolem koronavirové pandemii bude dovolovat, čeští sportovní, a zvláště pak ti…

Sáblíková slaví zisk další cenné medaile! Na MS na trojce si dojela pro…

11.02.2021 19:18 Po čtvrtečním dni je medailová sbírka rychlobruslařky Martiny Sáblíkové zase o další cenný kov…

Samková sice obhajoba zlata na MS nevyšla, ze Švédska si ale přiveze bronz

11.02.2021 18:01 Ve švédském středisku Idre Fjäll se ve čtvrtek konal závod snowboardcrossařek na mistrovství světa.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama