Nejistá budoucnost. Ruskému biatlonovému svazu hrozí kvůli dluhům bankrot

Ruskému biatlonu hrozí bankrot. To prohlásil v rozhovoru pro agenturu TASS ředitel Sergej Golikov poté, co upozornil na dluhy, které mají přesahovat 12 milionů korun a které měly vzniknout během současného přesednictví Vladimira Dračeva. Ten v čele ruského biatlonu figuruje už od května 2018 a v poslední době čelí výzvám k rezignaci.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

"Sponzory teď v podstatě nemáme, na účtu je nula, v dubnu není z čeho dát lidem výplaty. Dluhů po splatnosti máme čtyři až pět milionů rublů, celkově to může dělat sedm až osm milionů (až 2,7 milionu korun). A to nepočítám částku (350 tisíc eur, asi 9,5 milionu korun), kterou dlužíme IBU," řekl konkrétně v rozhovoru Golikov.

Ruští biatlonisté se sice smí účastnit závodů Světového poháru a světových šampionátů, ovšem Rusové nejsou členem Mezinárodní biatlonové unie IBU a to od prosince 2017 kvůli státem řízenému dopingu. Vladimir Dračev se sice nechal v minulosti slyšet, že ruský biatlon ze současné krize vyvede a očistí tak jeho pošpiněné jméno, ovšem 24 sportovců a trenérů ho už dva týdny vyzývají k rezignaci na post šéfa svazu.

A k větší oblibě mu u sportovců a trenérů nepomůžou ani nejnovější ekonomické problémy. "Vypadá to na vyhlášení bankrotu. Nejspíš na podzim, možná ještě dříve," přepovídá Golikov. Ten také v posledních dnech předsedu ruského biatlonového svazu obvinil z toho, že zneužívá svazové finance. Jak uvádí web gazeta.ru, Golikov má prý k dispozici důkazy o tom, že Dračev z těchto peněz platil osobního řidiče své manželky.

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama