Paulovi v curlingu na OH: Nejprve prohra se Švédy, pak další výhra nad Australany

I ve čtvrtek pokračoval curlingový turnaj smíšených dvojic na letošních Zimních olympijských hrách v Pekingu, které budou oficiálně zahájeny slavnostním ceremoniálem. A i tentokrát se ho zúčastnil český manželský pár Zuzana a Tomáš Paulovi. Ti po středečním premiérovém zápase českých curlerů na olympijských hrách vůbec, který navíc čeští manelé vyhráli nad Nory 7:6 v extra endu, se ve čtvrtek nejprve střetli se Švédy Almindou De Valovou a Oskarem Erikssonem. Tento zápas rozhodl osmý end, kde Seveřané uzmuli dva body a tak tedy celkově díky tomu vyhráli 7:4. Později se Paulovi střetli s australským párem Tahli Gillová, Dean Hewitt, nad kterými tentokrát vyhráli jasně 8:2.

Ilustrační foto

Hned dvakrát v zápase se Švédy český manželský pár nad Švédy vedl a to jednak po třetím endu 2:1 a po šestém endu, díky dvěma získaným bodům v něm, 4:3. Když se hrál sedmý end, Seveřanům se v něm podařilo zahrát taktéž dva body v řadě a tudíž tak museli Češi v závěrečném endu zabodovat.

Ještě před tím než Paulová zahrála svůj poslední kámen v zápase, byl blíž ke středu kruhu švédský červený kámen. Proto tak sáhla Paulová k odvážnému kroku. Snažila se zahrát kámen takovým způsobem, který by znamenal na konci dva žluté české kameny v kruhu. Jenže tímto svým pokusem neuspěla a Švédové s díky zisku vou bodů mohli radovat  z vítězství 7:4.

To večerní (čínského času) duel s australským párem byl pro Paulovi daleko povedenější. Nad svými soupeři celý zápas dominovali. Za sebou měl tento duel jen  tři endy a už v něm vedli Češi vysoko 5:0. Díky hned několika velmi vydařeným hodům tak tento zápas nakonec skonči předčasně českým jasným vítězstvím 8:2.

"Líp jsme přečetli led a podařilo se nám dobře zajíždět," vyjádřil se k duelu s Australany pro Radiožurnál trenér manželů Paulových Jakub Bareš. "Proti Švédsku jsme se rozehráli, získali sebedůvěru a teď jsme to potvrdili. Tohle je naše standardní hra," je si pak vědoma Paulová.

Se dvěma výhrami na kontě po třech duelech v základní skupině nyní míři Češi na Italy coby dalšího soupeře, proti kterému se postaví v pátek.

Curling - ZOH v Pekingu (3.2.2022):

Smíšené dvojice - základní skupina:

Švédsko - Česko 7:4, Itálie - USA 8:4, Británie - Kanada 6:4, Čína - Austrálie 6:5

ČR - Austrálie 8:2, Itálie - USA 8:4, Británie - Kanada 6:4, Čína - Austrálie 6:5, Itálie - Švýcarsko 8:7, Norsko - USA 11:6, Kanada - Norsko 7:6, Švýcarsko - Británie 8:7, Švédsko - Čína 7:6

Pentagon: Za výbuchy na ruské základně na Krymu může ukrajinský útok

13.08.2022 04:59 Výbuchy, které v úterý otřásly ruskou leteckou základnou Saky na okupovaném Krymu, způsobil…

Předpověď počasí na víkend: Hrozící déšť a bouřky mohou vystřídat tropy

13.08.2022 06:30 Česko čeká z hlediska počasí proměnlivý víkend. V průběhu dnešního dne se může objevit déšť,…

Napadený Rushdie je na dýchacím přístroji, možná ztratí oko, uvedl agent

13.08.2022 17:56 Spisovatel Salman Rushdie po útoku pravděpodobně ztratí jedno oko. Britský autor indického původu…

Pokud Fiala neodvolá Rakušana, chce Babiš hlasovat o nedůvěře

13.08.2022 11:47 Pokud premiér Petr Fiala (ODS) neodvolá ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) kvůli kontaktům…

Dálnici D1 u Hulína ve směru na Přerov uzavřela nehoda osobních aut

13.08.2022 14:30 Dálnici D1 u Hulína na Kroměřížsku dnes po poledni uzavřela nehoda dvou osobních aut. Vozy se…

Související:

Právě se děje

reklama