Skoky na lyžích přicházejí o svého rekordmana. Schlierenzauer ukončil kariéru

Fanoušci skoků na lyžích už od příští sezóny Světového poháru v tomto zimním sportu, tedy od sezóny 2021/22, neuvidí na skokanských můstcích jednu z největších hvězd tohoto sportu. Řeč je konkrétně o jednatřicetiletém rakouském reprezentantovi Gregoru Schlierenzauerovi, který se v úterý rozhodl ukončit svou bohatou kariéru. Vždyť nejenže si za svou kariéru připsal na své konto rekordních 53 vítězství ve Světovém poháru, přičemž tento seriál závodů celkově ovládl hned dvakrát, ale triumfoval i na mistrovství světa, Zimních olympijských hrách a Turné čtyř můstků. I tento posledně jmenovaný prestižní závod ve své kariéře ovládl dvakrát.

Skoky na lyžích (ilustrační foto)

V posledních letech ale přeci jenom sláva Gregora Schlierenzauera ustoupila do pozadí, například v poslední sezóně 2020/21 se mu tolik nedařilo a nyní se i proto nedostal do rakouské reprezentace. I proto se tak zřejmě rozhodl na svém webu oznámit nyní svůj konec. "Oheň, který ve mně vždycky hořel jen pro sport, teď plane pro jiné výzvy, které přede mnou stojí. Novou kapitolu otevírám s nadšením a zvědavostí," píše ve svém dlouhém prohlášení, ve kterém se ohlížel za kariérou.

Připomeňme, že seriál závodů Světového poháru ovládl tento Rakušan celkem dvakrát a to v letech 2009 a 2013. Jak bylo již výše zmíněno, dvakrát ovládl i prestižní Turné čtyř můstků. V roce 2011 se mu pak podařilo vyhrát jeho jediný individuální titul ve skocích na lyžích a to konkrétně na velkém můstku. Tři roky před tím se mu povedlo vyhrát na světovém šampionátu v letech na lyžích. Na Zimních olympijských hrách 2010, které se konaly ve Vancouveru, získal nejen zlatou medaili v soutěži družstev, ale i dvě individuální bronzové medaile.

Závodník, jenž se narodil v jedné z Mekk skoků na lyžích a to v Innsbrucku, se v seriálu Světového poháru poprvé v kariéře objevil jen krátce před svými sedmnáctými narozeninami. Naposledy ve své kariéře poznal chuť vítězství ve Světovém poháru v prosinci 2014 v Lillehammeru, dva týdny na to v Nižním Tagilu se pak naposledy v kariéře ocitl na stupních vítězů, když tam skončil druhý.

Poté se čím dál více začaly u něj projevovat zdravotní problémy. Opakovaně měl zraněné koleno a i proto si v minulé sezóně vyskákal celkově pouhých osm bodů a tuto sezónu 2020/21 se předčasně rozhodl ukončit již v únoru.

Vítěz 53 závodů v rámci Světového poháru, díky čemuž tak překonal rekord legendárního Fina Mattiho Nykänena, může pokračovat v kariéře i nadále, ovšem to už by si musel náklady na přpravu platit sám.

Předpověď počasí na příští víkend: Bude až 20 stupňů

02.10.2022 06:30 Česko v posledních dnech trápilo deštivé počasí, nakonec by ale přece jen mělo dorazit i babí léto.…

Převaděč v dodávce plné migrantů ujížděl před policií a havaroval. 21…

01.10.2022 10:42 Převaděč s dodávkou, v níž převážel 29 utečenců ze Sýrie, dnes ráno havaroval na kraji Břeclavi…

Chladné počasí si bere pauzu. Do Česka přijde babí léto

01.10.2022 06:30 Do Česka příští týden přijde babí léto. Postupně se začne oteplovat a od poloviny týdne denní…

Senátní volby ovládla vládní ODS, získala celkem osm mandátů

01.10.2022 19:18 Vítězem letošních senátních voleb se stala ODS, získala osm mandátů z 27. Šest křesel vybojovala…

Ukrajinci vstoupili do Lymanu, Rusové se stáhli

01.10.2022 18:04 Ukrajinští vojáci vstoupili do strategicky důležitého města Lyman v Doněcké oblasti na východě…

Související:

Právě se děje

reklama