Skvělá Ledecká! Česká závodnice poprvé vyhrála super-G ve Světovém poháru

V rámci seriálu Světového poháru v alpském lyžování to bylo pro českou reprezentantku Ester Ledeckou již druhé vítězství, ovšem poprvé si připsala triiumf v superobřím slalomu. Stalo se tak v neděli ve francouzském Val d'Isere, kde se jí podařilo být o pouhé tři setiny rychlejší než druhá Švýcarka Corinne Suterová. Třetí Federica Brignoneová z Itálie zaostala o 32 setin.

Ester Ledecká
doporučujeme

Poprvé, kdy se Ester Ledecké, která jak známo střídá i tentokrát snowboard s lyžemi, podařilo triumfovat ve Světovém poháru v alpském lyžování loni a to v kanadském Lake Louis. Nyní se tak tedy stalo podruhé v její kariéře.

V poslední době se daří Ledecké jak na lyžích, tak na snowboardu. Připomeňme, že minulý víkend v Cortině d'Ampezzo zvítězila v závodě paralelního obřího slalomu na snowboardu.

Co se týče lyžařského superobřího slalomu, tak v něm si nedělním výkonem Ledecká o hodně zlepšila své dosavadní maximum v této disciplíně Světového poháru a mimochodem v disciplíně, ve které Ledecká nečekaně před dvěma lety triumfovala pod pěti olympijskými kruhy v jihokorejském Pchjongčchangu.

Dodejme, že v rámci Světového poháru naposledy absolvovala závod superobřího slalomu na konci letošního února, kdy skončila šestá.

Kouč Ledecké Tomáš Bank už od prvních bran tušil, že výkon její svěřenkyně bude znamenat skvělý výsledek. "Už jak to zabalila do sjezďáku, tak jsem tušil, že to dneska bude dobrý. Z toho projevu poznám, že dneska jede naplno. Vypadalo to hezky, jela dobře," uvedl Bank pro Českou televizi. Prozradil, že sepracovala na změně linii ve druhé průjezdné bráně. "Řekl jsem si, že by bylo možná lepší jet trošičku dál od modré brány, aby měla jednodušší timing. Nabrala tam rychlost," pokračoval Tomáš Bank.

Je až skoro k neuvěření, že ranní rozjezd natrati ve Val d'Isere se české sportovkyni vůbec nedařil podle jejich představ. "Ester to ráno vůbec nešlo na warm upu a byly i slzičky," uvedl trenér.

V ostrém závodě to ale dopadla naštěstí až nad očekávání.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Davidová sahala v masáku na první českou medaili v sezóně. Nakonec…

17.01.2021 16:40 Aktualizováno Po většinu dobu ženského závodu s hromadným startem, kterým se biatlonistky loučili v neděli s…

Sáblíková na pětikilometrové trati zabojovala a z vícebojařského ME si…

17.01.2021 14:12 Aktualizováno Česká rychlobruslařka Martina Sábíková zaznamenala o tomto víkendu další úspěch. Na vícebojařském…

Finišmanka Charvátová musela na jedno trestné kolo. Češky i tak braly…

16.01.2021 16:45 Aktualizováno Česká ženská biatlonová štafeta ve složení Eva Puskarčíkocvá, Jessica Jislová, Markéta Davidová a…

Po polovině ME ve víceboji je Sáblíková pátá. Zdráhalová desátá

16.01.2021 13:49 Rychlobruslařská sezóna 2021 začala v sobotu prvními dvěma z celkových čtyř závodů v rámci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama