Skvělý start do olympijské sezóny. Dubovská skončila ve slalomu ve finském Levi šestá

O tomto víkendu započala nová sezóna zimních sportů, která v únoru příštího roku vyvrcholí Zimními olympijskými hrami v Pekingu. A novou sezónu 2021/22 tak začalo už v sobotu ve finském Levi alpské lyžování. Mezi ženami i tentokrát ve slalomu vedle Gabriely Capové reprezentovat Českou republiku i Martina Dubovská. Ta v neděli, kdy podnik Světového poháru ve slalomu za polárním kruhem ve finském Levi pokračoval, zajela šesté místo, což je pro ni dosud nejlepší výsledek v kariéře. V závodě nakonec triumovala Slovenka Petra Vlhová, jež byla o 47 setin sekundy rychlejší než druhá Američanka Mikaela Shiffrinová.

Lyžování (ilustrační foto)

Po prvním kole z prvního místa útočila po sobotě na druhé vítězství v řadě v této sezóně, která tedy započala právě v sobotu, slovenská reprezentantka Petra Vlhová, pro kterou bude letošním cílem určitě obhájit celkové prvenství z předešlé sezóny. V součtu s přechozí sezónou tak tedy Vlhová vyhrála již čtvrtý slalom v Levi v řadě a v průběžném pořadí Světového poháru se tak dělí o první příčku s Shiffrinovou, v hodnocení slalomu pak vede před americkou sokyní o 40 bodů.

Nejen pro Vlhovou je finské Levi oblíbenou destinací. To je totiž i pro Martinu Dubovskou, které se dařilo ve finském Laponsku i před rokem, v sobotu pak sice skončila ža třináctá, ale tentokrát zajela nejlepší výsledek v kariéře. Po prvním kole skončila Češka sedmá, ve druhém kole sice zaznamenala devátý čas, ale díky chybám ostatních závodnic se nakonec posunula pořadím a na vítěznou Vlhovou tak ztratila 1,4 sekundy.

Navázala tak na předešlé sezóny, kdy se jí ve finském Levi dařilo. Před dvěma lety tu totiž poprvé zajela tak, že se ocitla v první desítce. V nejlepší desítce pak vedle Levi skobnčila i v Jasné a v Lenzerheide.

Co se týče druhé Češky Gabriely Capové, tak té se do druhého kola ani tentokrát proklouznout nepodařilo, neboť v prvním kole měla manko 3,81 sekundy a skončila tak až jednapadesátá. Od postupového 30. místa jí dělily 1,79 sekundy.

Lékař napsal ostrý vzkaz odpůrcům očkování. Nebral si servítky

16.11.2021 18:55 Lékaři kvůli pokračující pandemii covidu-19 zažívají obrovský nápor. Přeplněné jsou nejen nemocnice…

Sněhu si zatím moc neužijeme? Předpověď počasí na měsíc

27.11.2021 06:30 Z období do posledního předvánočního týdne byl ten uplynulý nejchladnější. Další týdny až do 19.…

Analýza na 90 procent potvrdila první výskyt varianty omikron v Česku

27.11.2021 21:40 Sekvenační analýza v liberecké nemocnici u ženy, která se vrátila z africké Namibie, na 90 procent…

Izrael je i kvůli nové mutaci na prahu vyhlášení nouzového stavu

26.11.2021 14:12 Izrael dnes kvůli nové variantě koronaviru, jež byla poprvé zaznamenána v Jihoafrické republice,…

Předpověď počasí na příští týden: Meteorologové očekávají další zlom

26.11.2021 06:30 V posledních dnech se v Česku poměrně ochladilo, podle meteorologů by ale v nadcházejícím týdnu…

Parádní úvod biatlonové sezóny. Davidová vyhrála první závod Světového…

27.11.2021 14:16 Aktualizováno V sobotu ve švédském Östersundu začala nová biatlonová sezóna 2021/22 a z českého pohledu se…

Sáblíková skončila na pětikilometrové trati ve Stavangeru čtvrtá. Do…

19.11.2021 19:18 Česká trojnásobná olympijská šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková si zajistila v pátek svou…

Související:

Právě se děje

reklama