Češkám se oproti mužům ve vytrvalostním zhávodu nedařilo. Vyhrála ho Wiererová

Obhájkyně cekového vítězství Dorothea Wiererová z Itálie vkročila do nové biatlonové sezóny 2020/21 tím nejlepším možným způsobem. Vyhrála totiž první závod, tedy ten vytrvalostní ve finském Kontiolahti. Oproti české mužské reprezentaci se té ženské tentokrát tolik nedařilo. Nejlepší Češkou byla až osmnáctá Markéta Davidová.

Markéta Davidová
doporučujeme

Že se ve finském Kontiolaht může změnit počasí z hodiny na hodinu, to poznali biatlonoví závodníci a závodnice i tentokrát. Zatímco muži měli pro svůj závod dopoledne podmínky ideální, jejich kolegyně se musely vypořádvat s ne zcela kvalitním umělým sněhem, který se organizátorům nepodařilo úplně pospojovat a tak byly kvidění scény, při kterých se závodnicím sníh bořil a byl tak hluboký. Ještě k tomu připočtěme vítr, který se začal zvedat až po nástřelu.

"Dneska se mi jelo úplně šíleně, ale asi to bylo tím, že trať byla hluboká, po kolena ve sněhu a nic příjemného. Na střelnici nefoukalo, byla poklidná. Mrzí mě poslední rána vleže, kdy šla nahoru, to byla moje rána," nechala se slyšet v pozávodním rozhovoru pro ČT sport nejlepší Češka Markéta Davidová. Ta se sice mohla pyšnit sedmým nejlepším běžeckým časem, ale na kontě měla hned tři trestné minuty za střelecké minely.

"Nebyl to úplně špatný začátek, co se běhu týče. Jela jsem slušně, nepodržela mě střelba. Nedělám si z toho těžkou hlavu, vstoupila jsem do toho relativně dobrou nohou, sama budu zvědava na další závody. Je to velmi těžká trať takhle ne úvod. Jsou tu náročná stoupání a závodily jsme po klukách, kteří tu trať rozbořili. Není to úplně příjemný lyžování. Sjezdy byly nebezpečné, stopa byla hrbolatá," přidala svůj dojem z prvního závodu v sezóně další česká reprezentantka Lucie Charvátová.

"Střelnice nebyla až tak strašná. Moje chyby, nebylo to větrem. Jelo se mi průměrně, ale trať byla šílená. V zatáčkách to byl spíš boj o přežití, aby člověk nespadl. Budu očekávat, že to bude lepší, ale jak to bude v reálu, těžko říct," doufá pro změnu Eva Puskarčíková.

Závod se dařil hodně Švédkám, neboť hned čtyři závodnice z této severské země se ocitly v konečném pořadí v první desítce.

Připomeňme, že v neděli jsou v Kontiolahti na programu sprinty, které se ukáží i ve čtvrtek a to taktéž v Kontiolahti, kde bude na programu i druhý podnik letošního Světového programu. Následovat budou pak ještě stíhací závody a štafety. Poté se peloton biatlonistů a biatlonistek přesune do rakouského Hochfilzenu.

Světový pohár v biatlonu 2020 ve finském Kontiolahti:

Vytrvalostní závod žen na 15 km (28.11.2020):

1. Wiererová (Itálie) 44:00,9 (0)
2. Herrmannová (Německo) +0,8 (1)
3. Skottheimová (Švédsko) +24,1 (0)
4. E. Öbergová (Švédsko) +34,1 (1)
5. Bescondová (Francie) +1:18,5 (1)
6. Perssonová (Švédsko) +36,8 (0)

...

21. Davidová (ČR) +2:50,8 (3)
42. Puskarčíková (ČR) +4:24,3 (3)
57. Charvátová (ČR) +5:25,8 (5)
78. Jislová (ČR) +7:01,4 (4)
82. Voborníková (ČR) +7:16,8 (2)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finišmanka Charvátová musela na jedno trestné kolo. Češky i tak braly…

16.01.2021 16:45 Aktualizováno Česká ženská biatlonová štafeta ve složení Eva Puskarčíkocvá, Jessica Jislová, Markéta Davidová a…

Po polovině ME ve víceboji je Sáblíková pátá. Zdráhalová desátá

16.01.2021 13:49 Rychlobruslařská sezóna 2021 začala v sobotu prvními dvěma z celkových čtyř závodů v rámci…

Davidová díky výtečnému běhu uzavřela ve sprintu první desítku. Vyhrála…

14.01.2021 18:07 Ve čtvrtek pokračoval ženským sprintem biatlonový Světový pohár v německém Oberhofu. Českým ženám…

Sprint v Oberhofu se Čechům totálně nevyvedl. Další závod opět ovládli…

13.01.2021 16:50 Po týdnu pokračuje opět v německém Oberhofu biatlonbový Světový pohár 2020/21. Ve středu byl právě…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama