Štafetu mužů ovládli Švédové. České kvarteto se vešlo do první pětky

Po většinu nedělního štafetového závodu mužů, který zakončil třetí podnik Světového poháru v biatlonu 2020/21 konající se v rakouském Hochfilzenu, figurovalo české kvarteto ve druhé desítce, přičemž vstup do elitní desítky mělo vždy na dohled. Závod ale ukázal biatlon v plné své kráse tak, že fanoušci do poslední chvíle nevěděli, jak to všechno dopadne. Díky finišmanovi Michalu Krčmářovi a především jeho čisté střelbě se nakonec čeští biatlonisté umístili na slušném pátém místě. Štafetu ovládli Švédové před Nory a Němci.

Biatlon, ilustrační fotografie
doporučujeme

Jako první do štafetového závodu z českého pohledu odstartoval, stejně jako tomu bylo ve finském Kontiolahti, teprve dvacetiletý junior Tomáš Mikyska. Mladý reprezentant se zpočátku snažil držet českou vlajku poměrně vysoko v průběžném pořadí, na řadu ale přišla první střelecká položka. V ní český biatlonista minul jednou a nakonec se kvůli tomu propadl až na 19. pozici. Neznamenalo to ale, že by snad ztrácel nějak moc, protože po následné střelbě vestoje se rázem ocitl na daleko přijatelnějším dvanáctém místě. V tu chvíli byli na čele startovního pole Rusové společně s Finy, Nory a Francouzi.

"Bylo to těžké. Lyže mi jely, ale střelbu jsem si hodně hlídal a i díky tomu jsme nabral ztrátku, kterou jsem nabral," řekl ke svému výkonu Mikyska.

Ten předával pomyslný štafetový kolík Jakubu Štvretckému, který sice běžel dobře, ale to samé už se nedá říct o jeho střelbě. Zatímco vleže chyboval jednou, vestoje hned třikrát, trestným kolům se ale i tak naštěstí vyhnul, ovšem Ondřeji Moravcovi předával až na 14. pozici se ztrátou 12:07 na prvního závodníka. "Koberce klouzaly, po těžkém běhu. Kdyby bylo o dobytí na každé střelbě méně, tak bych byl spokojený, takhle spokojený být nemůžu," věděl po svém úseku Štvrtecký.

Další úsek tak byl tedy z českého pohledu na nejzkušenějším závodníkovi v kvartetu, který sice při střelbě vleže jednou chyboval, ale při střelbě vestoje ukázal, že právě stojku má nejradši a vybílil všechny terče. I díky tomu tak posunul českou štafetu na ještě lepší devátou příčku.

Zraky českých fanoušků se tak upíraly k finišmanovi Michalu Krčmářovi a ten si se svou rolí poradil více než znamenitě. Díky rychlému běhu a první své bezchybné střelbě posunul český tým ještě o jedno místo dopředu a když pak v další střelbě ukázal taktéž svoji rychlost, tedy nejenom, že byl rychlý na trati, ale i na koberci, rázem z toho byblo páté místo. Na tomto úžasném umístění se pak do cíle už nic nezměnilo.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko):

Muži - štafeta 4x7,5 km (13.12.2020):

1. Švédsko (Femling, Nelin, Ponsiluoma, Samuelsson) 1:16:31,5 (0 trest. okruhů + 8 dobíjení)
2. Norsko (Laegreid, Dale, T. Bö, J.T. Bö) -5,7 (1+11)
3. Německo (Lesser, Rees, Doll, Horn) -44,1 (0+7)
4. Rusko -1:13,5 (1+9)
5. Česko (Mikyska, Štvrtecký, Moravec, Krčmář) -1:35,1 (0+6)
6. Francie -1:51,3 (3+12)

Témata: Biatlon | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká radost díky Evě Samkové. Česká snowboardcrossařka si dojela pro…

24.01.2021 16:33 Pro svůj celkový již patnáctý triumf ve Světovém pohár ve snowboardcrossu si dojela česká…

I přes pád Puskarčíkové uzavřela česká štafeta elitní desítku. Triumfovaly…

24.01.2021 15:57 V neděli polračuje dalšími svými závody další podnik letošního biatlonového Světového poháru v…

Davidová sahala v masáku v Anterselvě po medaili, skončila na slušném…

23.01.2021 15:25 Aktualizováno Konečně se mohl český biatlon dočkat první medaile v této sezóně biatlonového Světového poháru.…

Ledecká opět zazářila. Ve sjezdu v Crans Montaně dojela druhá. Nerozhodil…

22.01.2021 17:24 Opět ohromila svět. Česká lyžařka Ester Ledecká zazářila v Crans Montaně při závodě Světového…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama